Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa klimatyzacja?


Ddarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu nie mogę uruchomić klimatyzacji. Na panelu klimatronika cały czas podświetlona jest funkcja ECON. Na zewnątrz temperatury od +6 do +10. Czy to normalne? Klima była nabita w lipcu tego roku. Z tego co słyszałem to klima ma graniczną temperaturę w której się załącza +4-+6 st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy, mi dziś zaczęło się świecić ECON i nie mogę wyłączyć więc klima nie działa.

To moje błedy.

00819 - High Pressure Sensor (G65): Short to Ground

G65.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy, mi dziś zaczęło się świecić ECON i nie mogę wyłączyć więc klima nie działa.

To moje błedy.

00819 - High Pressure Sensor (G65): Short to Ground

G65.png

Ja niestety posiadam tylko prosty program przez OBDII na smartfonie i żadnych błędów nie pokazuje. Byłem w serwisie i miałem 4bary ciśnienia oraz połowę czynnika. Gość dobił instalację, uzupełnił olej i klima dalej nic tylko tryb ECO. Powiedział aby pojechać do jakiegoś ciepłego miejsca np podziemny parking i zobaczyć czy klima ruszy. Jak nie to potrzebna diagnostyka komputerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobił czynnika to ciśnienie wzrosło czy nadal takie samo, jaką teperature zewnętrzną pokazuje czujnik klimatronika?

najczęstsze usterki to czujnik ciśnienia, kostka, kabel i temperatury zewnętrznej.

Edytowane przez delph34i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobił czynnika to ciśnienie wzrosło czy nadal takie samo, jaką teperature zewnętrzną pokazuje czujnik klimatronika?

najczęstsze usterki to czujnik ciśnienia, kostka, kabel i temperatury zewnętrznej.

Jak mogę sprawdzić jaką temperaturę pokazuje czujnik klimatronika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Niestety wszystko co mogę sprawdzić to tylko odczytać błędy przy pomocy programu Scan Master ELM przez interface ELM 327. Po przeskanowaniu nie mam żadnych błędów. Domyślam się , że program do d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do mechanika żeby zrobił diagnostykę czymś lepszym, bo błędy na pewno masz a to czego używasz nie nadaje się.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do mechanika żeby zrobił diagnostykę czymś lepszym, bo błędy na pewno masz a to czego używasz nie nadaje się.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Po podpięciu do kompa wywala błąd czujnika G65 czyli standard. Ale dopiero za tydzień dobierzemy się do niego i sprawdzimy czy to czujnik czy instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kilka błędów czujnika

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/00819

Skoro komputer wskazuje jasno na czujnik g65 to jakie jeszcze inne czujniki należy wziąć pod uwagę??

możesz mieć uszkodzony czujnik ciśnienia albo za mało substancji chłodzącej

Po uzupełnieniu czynnika dalej jest błąd czujnika g65 klima nie załącza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kilka błędów czujnika

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/00819

Skoro komputer wskazuje jasno na czujnik g65 to jakie jeszcze inne czujniki należy wziąć pod uwagę??

możesz mieć uszkodzony czujnik ciśnienia albo za mało substancji chłodzącej

Po uzupełnieniu czynnika dalej jest błąd czujnika g65 klima nie załącza się.
Tylko że może być kilka różnych błędów tego samego czujnika, ja mam na przykład zwarcie z masą.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Sprawdź rozwinięcie tego błędu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ciekawostka. Podczas dzisiejszej dłuższej trasy klima znowu działa. Pomimo tego jutro jadę na diagnostykę.


No i ciekawostka. Podczas dzisiejszej dłuższej trasy klima znowu działa. Pomimo tego jutro jadę na diagnostykę.

Czujnik G65 wymieniony bo wariował. Raz załączał to znowu wyłączał klimę. Zamontowałem zamiennik Hela. Czujnik 190zł robocizna 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...