Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Climatronik problem z działaniem i różnica pomiędzy 8D0 a 8L0


Erywin_94

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór forumowicze :)

Jestem tutaj nowy, przeszukałem dziś wszystkie 15 stron z wątkami na temat klimatyzacji i dużo się naczytałem i powoli dochodzę do wniosków, ale zacznijmy od początku:

Kupiłem auto jakiś czas temu (prawie rok) do tej pory zmieniłem silnik, osprzęt, zawieszenie i parę innych pierdół, a na sam koniec mogę zająć się detalami. Mam klimatronic u siebie w aucie z oznaczeniem 8L0, auto z 1996r z silnikiem 2.6, klima podłączona jest tragicznie, ponieważ włączam ją manualnie przyciskiem jakimś dołożonym przez jakiegoś Mirka Hanldarza Przedsiębiorcę, co by tylko pogonić auto, ale ważne, że klima działa, a jestem człowiekiem, który chciałby, żeby to chodziło normalnie. U mnie jest tak, że chłodzi normalnie jak włączę to manualnie, ale komputer o tym 'nie wie' więc czasami po trasie jak stanę na światłach spadają obroty i auto gaśnie. Co do działania samego Panelu to snieżynka jak ją nacisnę po prostu znika z momentem gdy ją puszczam, ustawienie na Auto nie załącza jej wgl. Dlatego też moje pytanie: Czy takie działanie może być spowodowane tym, że jakiś Janusz mechaniki wymienił panel na zły i po prostu nie załącza on sprężarki sam z siebie? Czy powinno być tak że śnieżka powinna być widoczna, a po prostu nie chłodzić? I czy mogę podłączyć z jakimiś (i jakimi) przeróbkami poprawnie ten panel który mam teraz? czyli 8L0, a nie ten który powinien być? No i na końcu nie wiem, gdzie ten przycisk omijający Climatronic jest wpięty, ale podejrzewam, że do wtyczki przy czujniku ciśnienia (nie sprawdzałem jeszcze). Dodam, że klima nabita, bo chłodzi ładnie, nawet osuszacz i dławik ostatnio wymieniłem. Pozdrawiam i liczę na ciepłe przywitanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kolego

Problem że nie włancza Ci się kompresor klimatyzacji leży po stronie panela klimatyzacji.8LO wchodziło w nowsze roczniki auta.

Sprawdź w serwisie po numerze vin jaki powinień być prawidłowy.Napewno z początkiem numeru 8D0

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...