Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie działa esp brak kontrolki


Radosław Filiks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie działa mi esp kontrolka też nie świeci, działa tylko chwile po odpaleniu. Brak błędów na vagu. Miał już ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie działa mi esp kontrolka też nie świeci, działa tylko chwile po odpaleniu. Brak błędów na vagu. Miał już ktoś taki problem?

a po wcisnieciu przycisku esp kontolka pojawia sie na fisie-liczniku czy tez nie

Edytowane przez salamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę po odpaleniu pojawia się i esp działa potem gaśnie.

Nieraz trwa to minute nieraz 3 minuty potem już nie działa esp i lampka też się nie pojawia

Później nawet jak przyciskiem wyłączam to lampka się nie zapala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy zamruga kontrolka ESP - na szutrowej/piaszczystej nawierzchni rusz z pełnym butem przy skręconych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem nie działa kręci kołami nic go nie blokuje, kontrolki brak

Edytowane przez Radosław Filiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w sterownik ABS i sprawdź w jego grupach pomiarowych działanie kluczowych dla ESP czujników: kąta skrętu kierownicy (G85), przyspieszenia poprzecznego (G200) i przyspieszenia kątowego (G202).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G200 i G202 w domowych warunkach nie jesteś w stanie ocenić czy poprawnie działają, ale chociaż sprawdź czy jakieś wartości podają podczas przyspieszenia/hamowania lub nagłego skręcenia autem.

Co do G85 to kąt podawany przez ten czujnik powinien odpowiadać kątowi skrętu kierownicy, o ile się nie mylę.

Albo kół przednich. W każdym razie musi reagować na zmiany położenia kierownicy.


Możesz też spróbować podmienić G200/G202, siedzą one w jednym module zespolonym za/pod popielniczką z przodu.


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/333237-problem-z-esp-blad-czujnika-g202/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zimnych lutach byłyby błędy na VAG-u. A sprawdzałeś czy sterownik abs reaguje (w blokach pomiarowych) na naciśnięcie przycisku ESP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech kolega na nowo zakoduje sterownik, może to pomoże....

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odepniesz wtyczkę od sterownika ABSu to te kontrolki czyli ABS i ESP się zapalają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie sprawdzałem

Sprawdzę i dam znać

Doszedłem że coś nie łaczy przy liczniku bo jak uderze w licznik to działa przez chwilę.

Ale co tam może nie łączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetarta wiązka kablowa, zaśniedziałe styki w kostkach, zimne luty w liczniku.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym odświeżyć temat a mianowicie czy poradził sobie ktoś z tym problem bo ja też od kilku dni się z nim borykam jak kolega Radosław choć wcześniej zauważyłem jakby nieba każdym razem ESP działał tzn zalaczal się jak mu się chciało streszczenie nic po podpieciu komputeraz nie pokazuje żadnych błędów w ABS a przy sprawdzaniu wartości ESP wskazuje 0 a po wcisnieciu guzika i trzymanie pokazuje wartość " uruchomiony" a po puszczeniu znów 0. Może ma ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...