Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 1,9 TDI AVF - odgłosy z rozrządu


romand24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, od niedawna słyszę dziwny dźwięk z okolicy rozrządu, gwarancja kończy mi się w listopadzie.

Proszę posłuchajcie nagrania i wypowiedzcie się czy tak powinno huczeć czy rzeczywiście coś jest nie tak.

Edytowane przez romand24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek po napinaniu cichł tak jak w tym filmiku:

Byłem wczoraj w zakładzie w którym zakładali mi rozrząd, w końcu dali gwarancję.

Sprawdzali, nasłuchiwali i wstępnie stwierdzili że to może być pompa wody. Zamówili nowy zestaw żeby zmienić, po wybraniu pompy wody okazał się że wystąpił wyciek płynu na pompie wody, na obudowie był widoczny czerwony zgrzany nalot po płynie, pompa obracał się ale z lekkim oporem. Wymienili na nowy komplet, a stary poszedł do reklamacji. Winna była pompa wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też napisałem post:

"Witam

Miał ktoś z Was ten problem podany w temacie?Z tego co się orientowalem te "buczenie" wystepuje najczesciej po zmianie rozrządu,i prawdopodobnie przyczyna siedzi w pompie wody.

U moich znajomych w dwóch A3 1,9 TDI ozn,ASZ jest to samo."

Kolego romand24,wiesz może na jaką pompe (producent )wymienił mechanik??

Edytowane przez lukas551
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat w którym robiłem wyminę niecałe 2 lata temu wymienia komplety marki INA twierdzą że są dobre i nie ma z nimi problemu, byli zdziwieni jak przyjechałem do nich ze swoim problemem, ponoć jestem pierwszym klientem z awarią rozrządu na gwarancji. Znów wsadzili komplet INA także pompa od producenta INA.

Na początku proponowałbym zdjąć pasek z osprzętu i posłuchać samego rozrządu, a jeśli to rozrząd to wykorzystać patent gościa z filmiku który wstawiłem, palca nie przykładałem ale okrągłą przedłużkę od kluczy i tak samo praca cichła. Prawdopodobnie u Ciebie również pompa wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie dzieje jak za mocno jest napiety pasek

nasmiesniejsze jest to ze nawet jak napinacz sie napnie na wskazane pkt przez producenta to i tak jest za mocno - ja np ustawiam znacznik przed pkt i wtedy jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę u siebie i dam znać co i jak .Dzieki a odpowiedź :)

SoToM-Jest możliwość przestawienia naciągu napinacza bez rozbierania rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość tylko już nie dokrecisz dynamometrem bo jest zbyt ciasno...także Trzeba z wyczuciem docierać nakrętki napinacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kontaktowałem się z serwisem w którym reklamowałem odgłosy z osprzętu rozrządu o których mowa w poście. Okazało się że producent odrzucił reklamację gdyż pompa wypracowała się z powodu źle napiętego napinacza który był razem z zestawem INY. Serwis złożył odwołanie od decyzji i czekamy. Postanowiłem z kontrolować napinacz jak w chwili obecnej jest napięty. Podsyłam link i proszę o informację czy tak może być. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romand24 polecasz jakiś dobry warsztat w Białymstoku? Widzę, że tak jak i ja jesteś z białego. Jak coś pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...