-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
według wlepki w bagażniku też wychodzi że automat, ale jednak ma manualną skrzynię, być może przerobiony w Niemczech albo przez handlarza, raczej z fabryki tak nie wyszedł. Pewnie bez kodu skrzyni nie doradzisz?
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Cześć, Audi A4 B6 2003r. 1,9TDI kod silnika AVF, skrzynia 6 biegów. VIN: WAUZZZ8E24A030227. Przebieg 320000km, ja przejechałem 120000km tym autem i jeszcze nie wymieniałem oleju w skrzyni biegów. Domyślam się że olej do skrzyni to G052911. Zastanawiam się nad: Castrol TRANSMAX Manual Transaxle 75W-90 a LIQUI MOLY Hochleistungs Getriebeöl GL4+ 75W90 20462 Prośba o podpowiedź który olej lepiej zastosować i czy nie mylę się z doborem oleju.
-
Wąż (kolanko) układu podciśnienia - gdzie kupić? [ZDJĘCIE]
Może wiecie co powoduje zgniatanie tego kolana za zdjęć, coś jest przytkanę? Oprócz tego w samochodzie występuje falowanie obrotów na postoju, szarpie podczas przyspieszania i po wciśnieniu hamulca dojeżdżają do świateł auto gaśnie.
-
Dobór sprężarki klimatyzacji do B6
Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć czy do B6 pasuje kompresor z Seata Exeo o oznaczeniu 4F0260805AP? Obecnie zamontowany jest 8E0260805BJ
-
AUDI A4 B6 1.6 Samochód gaśnie - prośba o pomoc
udało się uporać z błędami, najbardziej interesuje mnie w jaki sposób poradziłeś sobie z błędem: 17811 - EGR System: Regulation Divergence P1403 - 008 - Implausible Signal - Intermittent mało informacji w necie na temat numeru tego błędu
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Niestety w poście z pierwszej strony nie odpalają się zdjęcia i nie mogę zaczerpnąć informacji. Audi A4 B6 2004r. 1.6 Benzyna, Licznik 8E0920900N Jakimi numerami mogę go zastąpić, nie musi być koniecznie kolorowy
-
Silnik 1.6 ALZ błąd czujnika oleju
To może pamiętasz w jakim sterowniku zgłaszał się błąd, zapewne w silniku a nie w licznikach?
-
Silnik 1.6 ALZ błąd czujnika oleju
Auto ojca, ma je od roku. Wcześniej występowały tylko błąd związany EGR, czujnikiem położenia wału.
-
Silnik 1.6 ALZ błąd czujnika oleju
Witam, Zmieniałem manetkę na manetkę z obsługą FIS. Kilka tygodni po tym zabiegu zaczął zapalać się błąd czujnika oleju i kontrolka od AIR BAG, oraz konewka na fisie. Po sprawdzeniu błędów, zanotował się jako błąd w licznikach a nie w silniku, chciałbym dowiedzieć się czy może być to spowodowane tym że odłączałem przewody od licznika, czy to normalne że błąd tego czujnika zgłasza się w licznikach a nie w silniku. Address 17 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 920 900 N Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D42 Coding: 00001 Shop #: WSC 00000 WAUZZZ8E84A192170 AUZ6Z0C0449307 3 Znalezione: 00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent 00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 29-10 - Short to Ground - Intermittent 00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 27-10 - Implausible Signal - Intermittent SKANOWANIE AUDI A4 B6 ALZ 1.6 - 06.05.2018.pdf
-
Chrobotanie po odpuszczeniu gazu w Audi A4 B6 1.9 TDI AWX
Mam ten sam problem z chrobotaniem, oczywiście czyszczenie turbiny zawsze pomaga (nie jest to skomplikowane, najwięcej roboty jest przy wyciąganiu i ponownej instalacji turbiny niż przy jej wyczyszczeniu) i przestaje chrobotać aż do później jesieni, zawsze o tej samej porze roku zaczyna się problem, chrobotanie przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu. Ostatnio zauważyłem że po uruchomieniu silnika i rozpoczęciu jazdy tego defektu nie ma (samochód jest żwawy i ładnie przyśpiesza), podczas przyśpieszania i odpuszczaniu gazu nie chroboczę, aż do momentu cyknięcia któregoś z przekaźników. Robi się muł, chrobocze i czasem potrafi wejść w tryb awaryjny. Zastanawiam się czy to nie czasem czujnik ciśnienia doładowania partaczy robotę, także szukam rozwiązania tej bolączki (nie chce mi się co roku wydzierać turbiny), zastanawiam się nad wymianą tego czujnika, co o tym myślicie? Czy MAP odpowiada za sterowanie zmienną geometrią?
-
[B7 BKE] Pompowtryskiwacze do wymiany ?
Jak została naprawiona usterka?
-
Wyciek plynu chlodzacego z tylu silnika
Jeżeli z tyłu silnia cieknie to może ciec z króćca ale aluminiowego, jego koszt około 120 zł, do tego jeszcze kilka oringów koszt około 30zł, aby tam się dostać trzeba ściągnąć pompę Tandemową także nowa uszczelka do pompy Tandemowej - około 30-40zł, u mnie okazał się że był jeszcze spuchnięty wąż od cieczy chłodzącej, także jak już jest dojście to lepiej wymienić - 138zł (oryginał) nr części: http://www.oemepc.com/audi/part_single/catalog/au/markt/RDW/modell/A4/year/2003/drive_standart/249/hg_ug/121/subcategory/121041/part_id/706048/lang/o#sec_29
-
[A4 B6] Brak połączenia z silnikiem
Cześć, Mam podobny problem, używam kabla od Viakena + Vag-Com 311. Wygląda to tak że mogę połączyć się z wszystkimi grupami: klimatyzacja, moduł komfortu, hamulce, itd. Problem zaczyna się przy połączeniu z silnikiem, program się loguje załapuje na 2 sekundy, uaktywniają mi się wszystkie klawisze i zrywa połączenie i tak w kółko, na dwie sekundy się aktywuje i zrywa. Co to może być? Coś trzeba zmienić w parametrach portu COM w komputerze? Problem dotyczy połączenia z silnikiem 1,6 benzyna ALZ
-
[B6 AWX] Problemy z Turbiną
podobny temat z dzisiejszego dnia:
-
[B6 AWX] Turbosprężarka - nowy zamiennik czy regenerowana używka ?
Tak, można samemu ją wyczyścić, dużo roboty jest z wyciągnięciem jej, czyści się przyjemnie. Będzie potrzebna ropa do namoczenia bądź preparat do czyszczenia EGR, pędzel do obczyszczenia (szczotek drucianych raczej bym nie używał), ostatnio użyłem też oleju którego leje do silnika na odmoczenia, świetnie rozpuszcza sadzę. Wytrzeć do sucha jeśli chcesz później przetrzeć papierem, można też papierkiem wodnym to zrobić. Oczywiście obchodzić się ostrożnie tak aby nie uszkodzić wirnika, no i oczywiście rozkręcasz tylko gorącą stronę, zimnej nie ma potrzeby.
romand24
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta