Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne cykanie silnika


Gemling

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z cykaniem silnika. Odpala bez problemu i równo pracuje ale słychać charakterystyczny dźwięk, jak narazie sprawdziłem to na zimnym silniku.

Dodaję filmik

Proszę o pomoc, nie mam pojęcia co to może być, a trochę mnie to niepokoi.

Edytowane przez Gemling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pokrywe i popatrz czy są broki na miejscu w dźwigienkach pd. I radze opatrzeć szklanki i wałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek nie pada z dnia na dzien, napewno wszystkie 4broki są? W każdej dźwigience jest po dwa broki, z obydu stron dźwigienki po jednym. Na tych zdjęciach nic nie widać, starajj sie zrobić zdjęcie wierzchołka krzywek nie rolki pd tych krzywek po bokach, nie środkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zdjęcia za wiele nie powiedzą - wałek trzeba przemierzyć - 61,7 mm ma mieć każda krzywka (ta od szklanki). Można by sprawdzić jeszcze wyregulowanie PD czy nie ma luzu pomiędzy pompka a dźwigienką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy ten dźwięk dochodzi z puchy filtra powietrza, ale słucając tego filmu już któryś raz to uważam że to Mnie wygląda na pufanie znaczy na objaw broków, wałka,

Słuchałeś Kamil filmu? Bo już sam niewiem, pisał Mi na pw ze z dnia na dzień sie stało, wałek nie pada z dnia na dzień, ana filmie dosyć wyraźny ten dzwięk, ummnie odrobinke krzywki przytarte i źadnych dźwięków niema

A popatrz jeszcze czy olej nie śmierdzi ropą i czy niejest rozrzedzony

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może niech sprawdzi jakie ma synchro ? Może twardo klepie ze względu na opóźnienie ? A nie jest tak, że jak przytrzymałeś filtr to ten dźwięk ustawał ? tak mi się wydaje, że jak kładziesz rękę na filtrze w 1:17 - 1:20 to jakby ustaje... Może jest źle pucha od filtra osadzona ? Ona tam na dole powinna wejść w takie dwa gniazda dwoma bolcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymknij klape gaszącą do połowy, i powiedz mi czy wtedy ten dźwięk sie uspokaja, filtr powietrza nie zapchany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 4 broki są, olej nie śmierdzi ropą i nie jest rozrzedzony, filtr nie jest zapchany, dziś jeszcze raz rozkręcę i porobię dokładniejsze oględziny i lepsze zdjęcia, nagram też film. Będę miał niedługo wymianę oleju i wtedy będę nasłuchiwał. Synchronizacja powinna się mieścić w granicach od -3 do 3?, dwa tygodnie temu był podpinany pod komputer i wyszło że jest w granicach 1 jeżeli o tym mówię.

Edytowane przez Gemling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...