Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BFB] awaria łańcucha rozrządu


vanraven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadaczy pięknych a4. Sam od niedawna jestem (póki co) nieszczęśliwym posiadaczem takiego autka z silnikiem 1.8t bfb. Niestety w trakcie jazdy autostrada zapaliła się kontrolka öldruck po czym silnik zaczął pracować głośno (odgłosy od strony kabiny) z okolic łańcucha rozrządu. W pewnym momencie odglos się nasilił i silnik zgasł. Nie próbowałem go już odpalać podejrzewając dość poważna awarie...

To tyle opowieści z mojej nieszczęśliwej przygody, a teraz pytania do bardziej doświadczonych użytkowników:

- ile kasy mam szykować?

- jakie są szanse że silnik nie dostał po d*pie wiedząc że łańcuch jest raczej cały (bo pokrywa zaworów zdjęta a łańcucha nie da się ruszyć ręką)

Zakładam że wymiana łańcucha i napinacza to już raczej pewnik, przy okazji wymienię też pasek rozrzadu i rolki oraz pompę wody. Ale czy to wystarczy? Ktoś miał podobną sytuację?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgasł to stawiam na bliskie spotkanie stopnia pierwszego zaworów z tłokami w cylindrze i to nie koniecznie w celu podania mieszanki paliwowo-powietrznej :grin: :grin: Ewentualnie góra sie zatarła

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaklejony smok pompy oleju(standard w 1.8T),zabrakło smarowania i raczej zatarłeś silnik :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podbijamy temat bo jest już gotowy bilans strat. Faktycznie najprawdopodobniej pierwotna przyczyna był zapchany smok pompy oleju. To spowodowało brak smarowania na wale korbowym, przegrzanie i strzelanie korbowodu. Jeden tłok stanął i silnik zgasł.

Wal do wyrzucenia, blok silnika zdrowy, głowica zdrowa (tylko jeden zawór ssący lekko skrzywiony).

Poradzcie koledzy co robić? Szykować 3tys na nowy silnik czy szukać samego dołu? Czy jeszcze jakieś inne propozycje? Może ktoś z was ma na zbyciu taki silnik?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...