Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.9TDI Nie wyświetla komunikatów


Adamski87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Założyłem temat bo nie znalazłem nic na forum odnośnie braku wyświetlania przez komputer komunikatów np o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy, oleju, braku światła itp.

jak do tąd nie byłem pewien czy owe ostrzeżenia faktycznie nie bedą wyswietlane ale teraz wiem na 100%, że moje B7 nie wyświetla ostrzeżeń.

Jedyne o czym informuje to o niskim poziomie paliwa. Nawet specjalnie wyjmowałem żarówki, nie uzupełniałem płynu do spryskiwaczy, mimo to w komputerze cisza.

Nie wiem co jeszcze więcej napisać ale Audik z 2006go na pewno posiada tą funkcje. Macie jakieś pomysły jak przywrócić te ostrzeżenia do życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Założyłem temat bo nie znalazłem nic na forum odnośnie braku wyświetlania przez komputer komunikatów np o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy, oleju, braku światła itp.

jak do tąd nie byłem pewien czy owe ostrzeżenia faktycznie nie bedą wyswietlane ale teraz wiem na 100%, że moje B7 nie wyświetla ostrzeżeń.

Jedyne o czym informuje to o niskim poziomie paliwa. Nawet specjalnie wyjmowałem żarówki, nie uzupełniałem płynu do spryskiwaczy, mimo to w komputerze cisza.

Nie wiem co jeszcze więcej napisać ale Audik z 2006go na pewno posiada tą funkcje. Macie jakieś pomysły jak przywrócić te ostrzeżenia do życia?

Sprawdź vcds-em czy nie została wyłączona funkcja ostrzeżeń bo na to mi wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem w tym kierunku no ale jak tak to temat dla mnie kończy się na samym początku :( Nigdy nie bawiłem się w VCDS tak więc jestem zielony w temacie.


No więc sprawa wygląda następująco:

Nigdy nie używałem VAGa, nie miałem z tym styczności ani nawet nie znam nikogo kto ma kabel, czyli przygodę musze zacząć od początku, mianowicie:

kupić kabel. Koszt do B7 średnio 50 funtów (okolo 250 zł) nie jest zbyt tanio i pobrać program, no ale co dalej?

Szukałem w googlach jakis odnośników jak mniej więcej wyglądaja te opcje w Vagu no ale odniśnie kontrolek FIS (o ile nie mylę nazwy) nie znalazłem nic.

Wiem, że temat VAGa nie jest adekwatny z załozonym tematem ale mam jedno pytanie do zaawansowanych w obsłudze VAG: czy ponowne włączenie kontrolek (jeżeli to jest powodem nie wyświetlania ich) jest w miare proste do zrobienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat VAGa nie jest adekwatny z załozonym tematem ale mam jedno pytanie do zaawansowanych w obsłudze VAG: czy ponowne włączenie kontrolek (jeżeli to jest powodem nie wyświetlania ich) jest w miare proste do zrobienia?

Ten temat powinien ci pomóc.(przeważnie pierwszy post)

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/15479-wymiana-przelacznika-wycieraczek-i-odblokowanie-pelnego-fis/

kupić kabel. Koszt do B7 średnio 50 funtów (okolo 250 zł) nie jest zbyt tanio i pobrać program, no ale co dalej?

Można wyrwać już za 200 zł w PL dobry kabel.

Co dalej ?

Poczytać dział diagnostyczny.

Wiem, sporo tam tego ale dla chcącego nic trudnego.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jednak wpierw dorwać kabel i program i mieć sprawe przed oczami bo jak czytam to wszystko w teorii to jest jak alfabet Morsa :mellow:

Natomiast w kwestii manetki, wielu ludzi pisze o wymianie na tą z przysiskiem po boku. Sam mam zamontowaną zwykłą manetke bez przycisków no ale chyba do odblokowania samych komunikatow nie potrzeba nic wymieniać? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamierzasz przełączać w fisie skoro nie masz przycisków na manetce ?

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamierzasz przełączać w fisie skoro nie masz przycisków na manetce ?

W sumie interesują mnie tylko ostrzeżenia, a tych opcji z przycisku manetki i tak nigdy nie przełączałem (miałem to w poprzednim Audi) zawsze wyswietlam tylko opcje ile mam mil do przejechania. No ale jesli to konieczne, bede sie rozglądał za manetką.

Edytowane przez Adamski87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...