Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o tzw. "broki"


radeek9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to praktycznie mój pierwszy post na forum. Mam pytanie o te słynne "broki" w dźwigienkach popychaczy pompowtrysków. Ale może od początku:

Zaczęło mi coś "pufać" z obudowy filtra powietrza. Dodatkowo wewnątrz auta w okolicach 1700-2300 obrotów pojawiał się odgłos dudnienia, przypominający ten do wydawanego przez lokomotywę lub helikopter :) Działo się tak, zarówno przy przyspieszaniu, jak i przy jednostajnej jeździe w tych zakresach obrotów.

Mechanik zdiagnozował uszkodzone popychacze i faktycznie były nieco porysowane. Stwierdził też, że jedna krzywka jest minimalnie wytarta, czy jakoś tak, jednak mówił, że nie będzie to miało wpływu na nic. Czytałem o problemach z hydrauliką w tych silnikach i powiedziałem mu, żeby jednak wymienił też wałek, jednak stwierdził, że to będzie tylko naciąganie mnie na koszty.

Auto zostało złożone, jednak poprawy w ogóle nie ma. Można nawet powiedzieć, że jest pogorszenie, bo ten basowy dźwięk z puszki filtra powietrza jest o wiele głośniejszy. Co ciekawe ten dźwięk pojawia się znienacka i wydaje mi się że tylko na rozgrzanym silniku. Po prostu silnik na biegu jałowym pracuje normalnie i w jednej chwili pojawia się ten "bas". Czy mogą to powodować wypadnięte broki? Oglądałem niby te moje dźwigienki, gdy pokrywa była zdjęta i wydaje mi się, że były tam jakieś dziury, jednak mechanik mówił, że te broki siedzą głębiej i nie są na równi z krawędzią dźwigni.

Nie mam niestety zdjęcia tych moich dźwigienek, jednak chciałbym zapytać - czy faktycznie tak jest, że te broki siedzą głęboko? Może ktoś dysponuje zdjęciem dźwigni z prawidłowo siedzącym brokiem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywki, żeby ocenić zużycie najlepiej przemierzyć suwmiarką 61,7 - 61,6 mm ma być.

knkppra3.jpg

Dźwięk "dudnienia" zapewne uwydatnia się w momencie otwarcia zaworu EGR...

Tak broki siedzą głębiej, widać je - srebrny mały walec

j8f7sn6l.jpg285670906_wa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedź. EGR mam chwilowo zaślepiony, czyli tak jakby jest zamknięty? A co do broków - ręki sobie uciąć nie dam, ale wydaje mi się, że u mnie chyba jest większa dziura niż, na tym zdjęciu ze strzałką....

Czy prócz wałka, popychaczy i broków, coś innego może powodować dudnienie z tej puszki?

Edytowane przez radeek9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...