Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zgrzyty podczas przyspieszania


Patryk Woźniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od dłuższego czasu mam problem z dziwnym dźwiekiem. Pojawia się on podczas przyspieszania w zakresie obrotów od ok 1500 do 2500, ale także podczas odpuszczania gazu i spadku do tego zakresu obrotów silnika. Auto to Audi A4 B6 1.8T 2001r. 5-biegowy manual. Na filmiku zgrzyt pojawia się w 5 sekundzie.
https://www.youtube.com/watch?v=xdQrEd-JGJI&feature=youtu.be

Dodam jeszcze, że dzieje się tak tylko po przejechaniu kilku kilometrów i rozgrzaniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% układ napinacz / łańcuszek ten od zmiennych faz

Odłącz wtyczkę od sterowania napinaczem i jeśli dźwięku nie będzie to masz winowajcę.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/5d0092ded43ce390

http://www.fotosik.pl/zdjecie/0a1c1b4d5cd6c289

U siebie miałem taki objaw wymiana napinacz i łańcuszka pomogła. Możliwe że wymiana samego łancuszka pomoże.

Powyżej linki do fotek która wtyczka.

pozdrawiam

Edytowane przez radko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam objaw. Zwlekanie z wymianą może skutkować czymś przykrym? Wpływa to wogóle na coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerwanie lancuszka w najlepszym wypadku skutkuje remontem glowicy

2 lata temu za napinacz i lancuch do b6 dawalem cos kolo 2tys, zamiennik albo uzywka to wydatek ok 500 ale nikt nie wie ile to pochodzi

Przy wymianie trzeba sciagnac dwa walki rozrzadu, wiec trzeba sciagac pasek rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym szukal sprawdzonej uzywki

nie powiem ci czy to na pewno to, tak jak radzil kolega odepnij wtyczke i zobaczysz czy dalej jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zaobserwowałem tego przy zwalnianiu obrotami, jedynie podczas przyspieszania, w różnych zakresach obrotów, ale również poranny zimny rozruch prawie zawsze zabrzmi takim przdęknięciem. Czy mimo wymiany samego łańcuszka może dojść do zerwania jeśli napinacz niedomaga?

Jak się nazywa dokładnie część/części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi to byc wina napinacza, moze nie domaga pompa olejowa. Napinacz jest sterowany cisnieniem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym szukal sprawdzonej uzywki

nie powiem ci czy to na pewno to, tak jak radzil kolega odepnij wtyczke i zobaczysz czy dalej jest to samo

a ja mam takie pytanie:

co daje odłączenie tej wtyczki? ktos napisal "ze jak się odłączy wtyczke i nie bedzie dzwieku to winowajca halasu jest napinacz"

czyli to elektronika napina ten napinacz czy jak bo nie czaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to napinacz z elektrycznym nastawnikiem faz rozrzadu, samo napiecie jest wywolane cisnieniem oleju

tutaj masz jak gosciu zmienia sam napinacz ale to jest bez ekektroniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robota wyglada na dosć łatwą chyba. tylko trzeba w razie czego zaznaczyc markerem kreski na lancuchu i wałku i przy okazji zakupic tą blokade do napinacza. Ale sama robota wydaję się być chyba prosta. Co innego jesli łancuch też do wymiany

Edytowane przez WYSKUN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodow od ktorych brzeczy moze byc duzo:

-pompa olejowa, zapchany smok

-wyciagnety lancuch

-wyrobione slizgi

-walniety nastawnik

-wyrobiony napinacz

-wyrobione zebatka walkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok z miską olejową były czyszczone 2 miechy temu, było troszkę glutów sylikonowych (pewnie po poprzednim kiepskim uszczelnieniu michy) i fragmenty ukruszonej przegrody olejowej. Operacja poprzedzona była jednorazowym zapaleniem się kontrolki oleju na minute.

Widzę, że jest trochę tych możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przy wymianie trzeba sciagnac dwa walki rozrzadu, wiec trzeba sciagac pasek rozrzadu.

Ja wymieniłem łańcuszek i napinacz bez rozpinania rozrządu jedynie uniosłem wałek wydechowy.

Koszt w moim przypadku to:

łańcuszek 110zł (stary był rozciągnięty względem nowego)

napinacz używany oryginalny 300zł (ciężko trafić na taki w dobrym stanie)

Od wymiany zrobiłem 45tyś i wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze sporadycznie występuje terkotanie gdy rozgrzany silnik zgaszę i niedługo odpalę ponownie. zwykle znika po dodaniu gazu. To mogą być popychacze zaworów? Albo wtryskiwacze gazu?

Na zimnym po nocy to nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...