Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja gazowa , jakie podzespoły + chip . Kilka pytań


Kris38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam a4 b6 1.8t 163km sedan , chciałbym wzłożyć gaz i mam kilka pytań czy podzespoły którę podaję poniżej będą jak najbardziej się nadawać? Auto chciałbym zrobić również chip lecz nie wiem czy pierwszo założe gaz czy chip zrobię , czy lepiej jest zakładać instalację gazową juz do auta z chipem czy to bez różnicy? Chciałbym podnieść moc do 190-200km max.

Czy przed założeniem gazu bądż po chipie musze sprawadzać czy zapętalają mi się wtryski ?

  • komputery: stag q-box (lub stag 4) lpgtech214
  • wtryski: Hana niebieskie / Dragony BF solo / Barracuda 130nl, Keihin brazowy, Eko-Power
  • reduktor: AC R01,
  • przewód 8mm

Dziękuję za pomoc i kilka słow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wtrysków polecam barracuda, co ci chipa jak ci będą zapętlać wtryski pb to sterownik od lpg świruje , śa 2 wyjścia, dać mocniejsze wtryski benzynowe albo na lpg zrobić przejście na pb od momentu zapętlania wtrysków , pewno i jakieś inne wyjścia też są ale wydaje mi się że to najprostsze

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrym programie zapętleń nie powinno być.Jeśli się coś takiego pojawi można założyć sterownik KME Nevo,który razi sobie z pętleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam a4 b6 1.8t 163km sedan , chciałbym wzłożyć gaz i mam kilka pytań czy podzespoły którę podaję poniżej będą jak najbardziej się nadawać? Auto chciałbym zrobić również chip lecz nie wiem czy pierwszo założe gaz czy chip zrobię , czy lepiej jest zakładać instalację gazową juz do auta z chipem czy to bez różnicy? Chciałbym podnieść moc do 190-200km max.

Czy przed założeniem gazu bądż po chipie musze sprawadzać czy zapętalają mi się wtryski ?

  • komputery: stag q-box (lub stag 4) lpgtech214
  • wtryski: Hana niebieskie / Dragony BF solo / Barracuda 130nl, Keihin brazowy, Eko-Power
  • reduktor: AC R01,
  • przewód 8mm

Dziękuję za pomoc i kilka słow :)

Ja teraz w aucie mam zrobione 191 KM i 294 Nm na LPG techu, wtryskach Dragon i, KME Silver - wkrótce będzie korekta na jakieś 210 KM i 315Nm Moc na benzynie i gazie taka sama na lpg 3Nm więcej, cały zestaw daje spokojnie radę i ma ogarnąć do ok. 240 KM co będzie w przyszłości po zmianie turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapie co ma na myśli autor stwierdzenia od momentu zapętlania przejście na pb. Co to ma dać skoro i tak wtryski pb będą zapętlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady , powiedzcie mi żeby instalacja dawała radę i żeby miało to ręce i nogi ile musze mniej wiecej na tą chwilę przeznaczyć pieniążków? 2500-2700zł?

Wtryski chyba i Hana , Baracuda i Dragony są chwalone , kwestię czy jest między nimi jakaś różnica i podobno niektóre lepiej pracują z danym sterownikiem.

Ile litrów butla wejdzie w zapas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver 200 KM to max.Hany teraz to śmietnik,bierz Barracudy.

Wszystkie wtryskiwacze pracują dobrze,tylko w niektórych sterownikach jakichś nie ma np.w Stagu Barracudy,ale to już Panie polityka dwóch konkurujących ze sobą producentów instalacji.

Edytowane przez artur100g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polece jutro po pytam za jaką cęnę włożą mi

-Wtryski Baracuda 130nl? koniecznie ? nie będa lały? AC-W01 jak wypada AC w porównaniu do Baracudy?

-Komputer stag q-box lub lpgtech214

-Reduktor AC R01 lub KM Gold

przewód koniecznie 8mm? jeśli będzie 6mm może wywalać mi gaz przy dobrym obciążeniu tak?

Edytowane przez Kris38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1700 zł, tyle kosztuje dobra instalacja, reszta to robocizna. Weź barracudy 130 jak chcesz w przyszłości 220 a 240 koni. Kme gold albo romano maxx jeśli chodzi o reduktor przy tych koniach, sterownik stag to też dobry wybór, sam go będziesz w stanie serwisować, dość prosty i przejrzysty. Nie zapomnij zapisać o większy, wydajniejszy wielozawór w butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

Przy robieniu chipa mam pilonowąc by wtryski nie zapętlały się? Jeśli po zrobieniu wirusa nie będą zapętlone to i na gazie auto będzie dobrze jeździć tak?

Edytowane przez Kris38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. A przewody koniecznie 8mm miedź albo wieksze faro. Mi baran założył 6mm ale poprawił na 8mm i roznica była że chocho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

Przy robieniu chipa mam pilonowąc by wtryski nie zapętlały się? Jeśli po zrobieniu wirusa nie będą zapętlone to i na gazie auto będzie dobrze jeździć tak?

Jak gość zna się na rzeczy, nic nie ma prawa pętlić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...