Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 ADR napinacz łańcucha rozrządu


slawekslawek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie napisałem bo nie sprawdzałem, jedynie jak robiłem napinacz to kręcił kołem od napędu pompy i olej się pojawil to raczej drozny. Rano przy odpaleniu napinacz nie klepie to i olej trzyma silnik, jedynie po ok 3 dniach przez 3 sek cykl. A gdzie wstawić film?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś ori napinacz za 1200zł z wtyczka to daj namiary. Kupie dwa na zapas. Twierdzisz, że ciśnienie oleju było w normie.. podaj mi te wartości.

Coś mi sie wydaje, że napinacz tutaj nic do tego nie ma bo jak nie dostaje ciśnienia to nie dostaje i uj klepie non stop a nie jak mu sie zachce. Czekam na film.


A mierzyłeś ciśnienie oleju ? Gość na innym forum opisał taki sam problem jak masz Ty i u niego okazało się, że pompa oleju się zatarła..
A też stawiał 100% na napinacz

Nie stawiałem na żaden napinacz. Bo wymieniałem go przed wymianą pompy. Jak już kopiujesz to rób to dobrze.

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz kupiony w sklepie motoryzacyjnym. Na zamiennikach nie ma numeru katalogowego. Podeślij namiary to ci wyślę te napinacze. Wracając do cisnienia/pamięci, to takie pytanie... co jadłem rok temu? Nie zwracalem uwagi na parametry cisnienia pompy skoro to nie ona byla podejrzana. Nie mam czym zmierzyć ciśnienia a u mechanika trzeba zapłacić. Skoro było mierzone przed wymiana i było ok na jalowym i przy 3500 tys jak dobrze pamiętam to padło na napinacz. Przeciez nikt nie zapisuje jakie było ciśnienie w oponie która jest do wymiany, no chyba ze się mylę. Nie wiem jak ten napinacz dziala/po co ta wtyczka, ale może przez komputer silnika coś się z nim dzieje. Może porostu logi zrobic/ tylko jak zrobić dynamiczne... kto to odczyta...

Edytowane przez slawekslawek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest ludzi na forum, zawsze Ci ktoś pomoże odczytać logi..

A co do płacenia, nie masz 30 zł, żeby na szybko podjechać i zmierzyć ciśnienie oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej czasu nie mam. Tylko jednego nie rozumie, skoro było dobre cisnienie to po co mierzyć!!! Widocznie same niedowiarki tu są. Jak będę miał wolne od pracy to podjadę i zmierzenia jeszcze raz... z filmem musze się jeszcze ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dobre.. Dobra ale to mierzyłeś chwile temu a ciśnienie i pompa oleju może paść na następny dzień i co wtedy? Dalej sie będziesz kłócił ze ciśnienie BYŁO dobre? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wyrwał się wcześniej z pracy i oto

Silnik rozgrzany

Bieg jalowym

2.1 bar

Powyżej 3 tys

5 bar

Nie było jak zmierzyć zimnego, za długo bym musiał czekać. Czekam na wypowiedzi teraz

Edytowane przez slawekslawek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda na to, ze ciśnienie oleju mamy wykluczone.

Filmik kiedy dasz, zeby to posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozgrzany to po jakim przebiegu? Gdzieś na forum były wpisy, że ciśnienie oleju spadało po dłuższym czasie. Nie pamiętam była chyba mowa o godzinnym pomiarze na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozgrzany to po jakim przebiegu? Gdzieś na forum były wpisy, że ciśnienie oleju spadało po dłuższym czasie. Nie pamiętam była chyba mowa o godzinnym pomiarze na wolnych obrotach.

Z 40 minut pracowal zanim było sprawdzone ciśnienie. Dojazd z pracy do mechanika a potem z 10 minut aż nie zaczął wariowac a ciśnienie było bez zmian, wiec dla mechanika było jasne że napinacz... szok

Link do filmu

https://youtu.be/heiBHYur-4g

Ostatnie sek filmu to koniec klepania napinacza zostaje szum silnika i wtryskiwacze gazowe ale i tak na filmiku są głośniejsze może to za sprawą ze mikrofon był bliżej wtryskiwaczy, zapomniałem przełączyć na PB. Sorry ze tak krótki ale bardzo długo się przesyłal i ten

Edytowane przez slawekslawek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jakaś masakra. Na pewno nie dostałeś wała i nie wcisnęli Ci podróbki napinacza w 3x za wysokiej cenie? Na allegro są różne wynalazki ze znaczkami audi po 300-400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz posiada identyczne oznaczenia jak mój stary. Miałem w ręku podróbki bo mialem założyć i całkiem inaczej to wygląda, nawet same ślizgi. Ale jeszcze raz się powtórzę. Po wymianie nic się nie zmieniło, a stary u znajomego chodzi Perfekt. Jak słychać na filmie ostatnie chyba 6 sek zmienia się dźwięk (akurat wtedy przestał napinacz) na filmie nie zabardzo to słychać bo telefon po zmianie natężenia dźwięku zaczął wyłapywania inne dźwięki.

Napinacz zaczyna chalasowac po dobrym nagraniu silnika i nie grzechocze odrazę po przejściu na bieg jalowym tylko po ok 30 sek, i dlaczego przestaje?

Dla mnie to jakaś masakra. Na pewno nie dostałeś wała i nie wcisnęli Ci podróbki napinacza w 3x za wysokiej cenie? Na allegro są różne wynalazki ze znaczkami audi po 300-400zł.

Wydaje mi się jak widziałem ze zamienniki mn FEBI nie posiadają numery OEM a na allegro to aby zdjęcia są z numerami Edytowane przez slawekslawek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro napinacz wymieniony to nie wydaje mi się, żeby dalej klepał.

A co z rozrządem, może coś źle ustawione?

Chyba, że gdzieś kawałek jakiejś blaszki się dostało i stuka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko posprawdzane, bo też tak myślałem. Wszystko na znakach, ogniwa na łańcuchu tez a blaszka to skąd? To raczej nie przestawał stukac

Wiec widzę że. ..

3 lata tak ma i się nie pogarsza to chyba do końca będzie tak mial ?

A chciałem go doprowadzic do stanu.

 

Problem rozwiązany, wymiana oleju na valvoline rozwiązała problem. Już drugi raz zalewam i jest cisza. Z góry dziękuję wszystkim zainteresowanych moim tematem i przepraszam że dopiero po roku podaje rozwiązanie ale chciałem być pewny.

Edytowane przez slawekslawek1989
Rozwiązany problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W-40 zgodny ze specyfikacją silnika

Jedynie zmieniona firma oleju

Edytowane przez slawekslawek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...