Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

prośba o pomoc z doborem żarnika do xenonów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Jak w temacie, chciałbym wymienić żarniki w moich xenonach.

Zależy mi na max. bieli, z tego co wyczytałem to mam typ D1S.

W sieci znalazłem http://allegro.pl/philips-d1s-x-treme-vision-xenon-zarnik-gen2-i6560943175.html

z tym ze tam nie podali temp.

Zakładał juz zmoze ktoś te żarniki 2 generacji?

Może ktoś polecić coś równie dobrego?

Opublikowano

Temperatura barwowa, zwana również temperaturą koloru oznaczona w [K] - Kelwinach, jest to absolutna wartość, przy której doskonałe ciało czarne osiąga dany kolor. Wraz z jej wzrostem, emituje światło o barwie od czerwonej, poprzez pomarańczową, żółtą, zieloną, niebieską, niebiesko-fioletową, aż do fioletowej. Na tej podstawie, kolor światła, określany jest przez jego temperaturę świecenia.

Światła, w zależności od temperatury barwowej, mają różne natężenie i dają zróżnicowane efekty wizualne. Ludzkie oko poprzez zmianę wrażliwości, odbiera odmienną długość fal jako kolory - od podczerwieni po ultrafiolet. Warto podkreślić, iż odwrotnie proporcjonalna do temperatury barwowej, jest wartość światła rzeczywistego mierzonego w [Lm] - Lumenach. Oznacza to, że światło o wyższej temperaturze, charakteryzuje się mniejszą wartością generowanego światła, a w związku z tym, gorszą penetracją w nocy, czy w czasie trudnych warunków atmosferycznych. W samochodach z seryjnymi instalacjami ksenonowymi, używa się temperatury 4300K - 5800K.

Poniżej przedstawiamy temperatury barwowe i ich nasycenie kolorem.
3000K - żółte światło, mocny efekt penetrujący
4300K - żółty, początek zakresu lamp ksenonowych
5000K - światło białe
6000K - światło białe, z poświatą koloru niebieskiego
6500K - światło dzienne
8000K - biel połączona z wyraźnym niebieskim

Opublikowano
  • Autor

OK, temperatury jasne.

Pytanie co z żarnikami? Możecie polecić coś trwałego?

Dodam że obecne Osram 250 pln za sztukę wytrzymały 4 lata.

Planuje regenerację odbłyśników plus wymianę żarników także liczę na dobry efekt końcowy.

Macie jakieś sugestie...Osram...Philips...?

Opublikowano

ja bym poszedł w oryginał. Zapytaj w ASO o parametry, co idzie w fabryce na pierwszy montaż i jakie koszty u nich, ile gwarancji dają.

Opublikowano
  • Autor

Oryginał w ASO we Wrocławiu 900 pln za sztukę!

Mają też zamiennik bodajże Xenarc za 299 pln.

Masakra cenowa także ASO na pewno sobie odpuszczam.

Pozostaje pytanie co zamontować z serii D1S o temp. ok 6000K?

Opublikowano

Oryginał w ASO we Wrocławiu 900 pln za sztukę!

No chyba na łeb upadli :facepalm:


Pozostaje pytanie co zamontować z serii D1S o temp. ok 6000K?

Polecę to co fabryka, 4800

Luknij na ceny palników tutaj

http://www.xenon-serwis.pl/pl/sklep/kategoria/zarowki,44,498,1.html

Opublikowano
  • Autor

Pytanie dlaczego nie 6000K?

Poniżej 5kK barwa jest chyba lekko żółta?

Opublikowano

Pytanie dlaczego nie 6000K?

A czemu nie 7000 lub 8000 ???

Było pierdylion razy omawiane na tym forum.

Poszukasz to znajdziesz.


Poniżej 5kK barwa jest chyba lekko żółta?

I co, laski wtedy nie lecą ????

Zależy ci na blacharach czy Twojej widoczności nocą ?

Jak to pierwsze to wal powyżej 6000K

Opublikowano
  • Autor

Masakra, skąd u Ciebie tyle agresji kolego? Polecam wizytę u psychoanalityka.

Wracając do meritum, na B6 już dawno nic nie wychaczysz, chodzi mi tylko o kwestie estetyki. Biała barwa świateł mi się poprostu podoba ale skoro właściwości są gorsze to może rzeczywiście warto odpuścić.

Właśnie po to jest forum żeby zapytać a że co chwile pojawiają się nowe klamoty na rynku to nie zawsze odgrzewany kotlet w postaci starych postów ma przełożenie na rzeczywistość.

Pzdr.

Opublikowano

skąd u Ciebie tyle agresji kolego?

Agresji ? :facepalm:


Właśnie po to jest forum żeby zapytać

Nikt nie broni pytać, ale warto najpierw poczytać bo na ten temat było już wiele razy pisane.


chodzi mi tylko o kwestie estetyki.

Estetyka ci nie oświetli dobrze drogi nocą w złych warunkach.

Opublikowano

Pytanie dlaczego nie 6000K?

Poniżej 5kK barwa jest chyba lekko żółta?

Osramy 4800k swiecą na biało, wszystko powyżej 6000k swieci praktycznie na niebiesko - 4000-5000k to jest swiatło neutralne, czysto białe nie żółte, nie niebieskie... no i nikt nie będzie ci zarzucał że jeździsz na HIDach

Edytowane przez XXXXXXX

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.