Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Rozrząd a tłumik drgań i termostat


RiCoTriCo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie każdy komplet rozrządu posiada tłumik trgań . Dlaczego ?

Czy jest koniecznością wymienić tą część ?

Kupiłem kpl. rozrządu do mojego AKN ale bez tłumika drgań . Czytałem różne wypowiedzi ale nie dowiedziałem się nic konkretnego ponieważ opinie sa różne . Czy ktoś raz na zawsze zamknie temat i powie czy koniecznością jest wymiana tej części ?? Jaki jest koszt tego tłumika ?? A może częśc ta nosi też inną nazwę i dlatego opinie nie sa zgodne ... :mysli:

Ta sama historia jest z termostatem . Jedni piszą że razem z rozrządem zmieniać termostat z koleji inni że nie ma takiej potrzeby .( w razie padnięcia termostatu trzeba znów rozbierać pół przodu ? ) Jak jest wkońcu ? :mysli:

AKN 2.5 V6 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno wymieniałem kompletny rozrząd-tłumik drgań też,uważam,że jeśli coś przelata 60-100kkm w przypadku rozrz. to jest do wymiany! Koszt w ASO 350-420zł zamienniki dużo taniej bo 150-250zł. A co do termostatu a zarazem pomy wodnej (!!!) to napewno wymieniaj! Koszt temostatu ori to ok. 100zł,pompa wodna od 150-300 zł (ceny przybliżone) koszt wymiany termostatu napewno ci się zwróci jeżeli będziesz go chciał wymieniać osobno (robocizna!!!)bo rozebrać rozrz. i tak musisz. To moja propozycja,ale pamiętaj ,że po takim zabiegu masz spokój na jakieś 100kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt ori napisałem 350-420zł może dotaniesz taniej. Pamietaj też o pompie wodnej ja jestem już po 2 wymianach rozrz. Pierwszą robiłem w ASO i nikt mi nawet nie raczył o niej wspomnieć a po 3kkm zaczeła ciec i znowu rozbiórka..... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt samego tłumika drgań 350 -420 zł. :wallbash::shocked: Jeśli chodzi o pompe wody to mam ją w zestawie i orientuje się o co chodzi . Pytam bo na kpl. rozrządu wydałem 1400 zł. ( rolki INA i paski GATES + pompa wody Denckerman ) do tego regeneracja pompy wtryskowej w Bosh-u 1500 zł. . Szukam oszczędności i myślałem że ten tłumik to będą groszowe sprawy :disgust:

Widze że zainwestuje w termostat a z całą resztą dam sobie siana ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 350-420zł to koszt ori tłumika,ale zamienniki dostaniesz dużo taniej i uważam,że wcale nie są gorsze!

Niektóre zamienniki to nawet nie zamienniki, bo to co kupujesz (np. INA) jest takie samo w ASO tylko opakowanie jest inne oraz cena wyższa więc nie można tego nazwać zamiennikami.

Widze że zainwestuje w termostat a z całą resztą dam sobie siana ...

Jeżeli robisz rozrząd to warto to zrobić porządnie tym bardziej, że silniki 2.5 TDI nie znoszą oszczędności.

Tłumik drgań paska (inaczej napinacz) dobrze jest wymienić - zamiennik INA kosztuje w IC około 340 zł, a jak masz rabat to sporo mniej - jak nie INA to RUVILLE (tańszy).

I jedna uwaga jakbyś nie wyczytał wcześniej na forum:

TERMOSTAT KUPUJ TYLKO W ASO

To jest 2.5 TDI i jeżeli kupisz zamiennik to się szybko wysypie, a zmiana w tym silniku wiąże się z ponowną ingerencją w rozrząd więc koszta spore. Termostat ma numer 078 121 113 F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badałęm troche temat i wyszło mi na to że ten tłumik drgań o który mi sie rozchodziło nazywa się też " Kołem pasowym wału korbowego z tłumikiem drgań " . Troszke się juz motam w tym wszystkim bo w kpl. którym kupiłem mam tłumik d. ( taki podłużny z jakąś zawleczką ) ale to do czegoś innego . Wniosek : Szukam tańszego zamiennika który napewno będzie się sprawował lepiej niż część której bym nie wymianił.

Jeśli chodzi o termostat to dzięki za numer :naughty: i możecie mi podać jaką nazwą firmy sugerować się przy kupnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badałęm troche temat i wyszło mi na to że ten tłumik drgań o który mi sie rozchodziło nazywa się też " Kołem pasowym wału korbowego z tłumikiem drgań " . Troszke się juz motam w tym wszystkim bo w kpl. którym kupiłem mam tłumik d. ( taki podłużny z jakąś zawleczką ) ale to do czegoś innego . Wniosek : Szukam tańszego zamiennika który napewno będzie się sprawował lepiej niż część której bym nie wymianił.

Pierwszy słyszę, że tłumik drgań to koło pasowe wału korbowego z tłumikiem drgań - to dwie różne rzeczy.

Tłumik drgań to takie coś z zawleczką, a co do tego drugiego to chyba chodzi o koło pasowe paska wielorowkowego z tłumikiem drgań, bo innego nie kojarzę.

Jeśli chodzi o termostat to dzięki za numer :naughty: i możecie mi podać jaką nazwą firmy sugerować się przy kupnie ??

Czytałeś to co napisałem pogrubioną czcionką ?

Termostat masz kupić w ASO, a nie szukać jakiejś innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz z podłużne z zawleczką to właśnie tłumik drgań!!! i innego nie potrzebujesz. Ten o którym piszesz to tłumik koła pasowego-jego się nie wymienia ,no chyba ,że jest uszkodzony! Dla jasności dokup termostat i masz kompletny rozrząd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za zrozumienie i teraz dzięki Wam już wiem o co lotto :)

Sorki że trułem du.e ale jak się nie jest ogarniętym w temacie .... to tak bywa :przebiegly:

Jeszcze raz dziękuje :hi: :hi: :cool1::good: :good: :notworthy: :notworthy: :notworthy: i pozdrawiam wszystkich .Temat uważam za zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...