Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć prąd w garażu ?


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich koledzy mam następujący problem ponieważ nie wiem jak podłączyć prąd w moim garażu.

W garażu jest prąd i bezpiecznik jeszcze starej daty ten wkręcany tylko teraz jak tu od niego rozprowadzić i podłączyć wszystko tak jak bym chciał na rysunku poniżej zrobiłem garaż i na żółto są zaznaczone lampy które miały by być włączane dwoma osobnymi włacznikami po jednym na lampę oraz na niebiesko zaznaczyłem gniazdka tylko teraz nie wiem w jaki sposób to podłaczyć czy ktos był by w stanie pomóc lub zrobic też jakiś rysunek jak zrobić podłaczenia w puszczach

jmcxhf9j.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie rysunku-schematu elektrycznego nie dasz sobie rady a rozrysowanie wszystkich kabelków to spora zabawa.

Już bym wolał Ci to poskręcać za kilka dobrych piw przy grillu.

Musisz wiedzieć jak chcesz obciążyć gniazda i jak to się ma do możliwości przekroju przewodów, /ile ich jest czy jest ochronny/, które dochodzą do garażu.

Ile amper ma ten bezpiecznik od elektryki w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie to tak:

Jedziesz od bezpiecznika kablem 3x2.5 wkoło po scianach lub suficie.

Nad miejscem gdzie ma byc gniazdko montujesz puszke i prowadzisz kabel w dol.

Podobnie z oswietleniem. Podejrzewam, ze zastosujesz swietlowki a nie halogeny 2KW :wink: wiec kabel o przekroju 1.5 spokojnie wystarczy.

Czyli ciagniesz kabel po scianie. Nad wlacznikiem montujesz puszke, wypuszczasz 2 kable 3x1.5 do wlacznika i do lampy.

Wylacznikiem sterujesz tzw plusem, nie minusem.

Laczysz to kostkami, montujesz wsio i musi banglac. Do ogarniecia w pare godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...