Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi s3 problem z Haldexem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. nie dawno stałem się posiadaczem Audi s3 8l 2000r 210km auto kupiłem po stłuczce miało rozwalone chłodnice pas przedni i prawą poduszkę silnika silnik był lekko przesunięty. wszystko udało mi się zrobić we własnym zakresie uruchomiłem silnik wszystko pięknie ładnie silnik pracuje bez problemu natomiast gdy wyjechałem na ogród po deszczu zobaczyć jak działa 4x4 a tu lipa auto kopie przednimi kołami a tył nie załącza się próbowałem jakoś zarzucić autem i nic tył nie działa następnie po deszczu podjechałem pod lekkie wzniesienie przód obraca kołami a tył stoi następnie ruszając z całej mocy na szutrowej drodze napęd dołączył się raz działa raz nie, podniosłem auto na kobyłkach widziałem filmy na YT że Haldex powinien obracać w tedy wszystkie koła a tu nic tylko przód się kręci. Moje pytanie co może być nie tak czyżby olej w Haldexie ? lub coś innego ? w kompie brak błędów.

z góry dzięki za pomoc

Opublikowano

Moze czujniki ? lub błąd w elektronice ....

Opublikowano
  • Autor

Moze czujniki ? lub błąd w elektronice ....

nie wiem w sumie na komputerze powinno być widać jakiś błąd gdyby był to czujnik na necie wyczytałem że może brak oleju lub może jakiś bezpiecznik no sam już nie wiem w sumie gdyby był uszkodzony to by wcale nie działał a nie że na szutrowej drodze nagle go dołączyło no sam już nie wiem :facepalm: jutro postaram się posprawdzać wszystkie bezpieczniki i kostki

Opublikowano

Jak przekrecisz zaplon slyszysz jak pracuje pompka od haldexa?

Opublikowano
  • Autor

Jak przekrecisz zaplon slyszysz jak pracuje pompka od haldexa?

W sumie nie zwróciłem uwagi ale sprawdzę to jutro. czyli jak przekręcę stacyjkę powinienem usłyszeć prace pompki koło tylnego mostu ?

Opublikowano

Auto zachowuje się tak samo z włączonym/wyłączonym ESP?

Opublikowano
  • Autor

Auto zachowuje się tak samo z włączonym/wyłączonym ESP?

tak raczej tak samo tyle że po wyłączonym ESP jest bardziej zrywniejszy ale to raczej normalne

Opublikowano

podepnij vcds i sprawdz pompke czy w ogóle dziala:P

Edytowane przez Beny

Opublikowano
  • Autor

podepnij vcds i sprawdz pompke czy w ogóle dziala:P

chyba znalazłem problem. Dzisiaj sprawdziłem wszystkie bezpieczniki kostki i tak dalej wpadłem na pomysł spuszczenia oleju z Haldexa odkręciłem korek i spuściłem olej wyleciało go tylko około 150ml a powinno być około 750ml o ile się nie mylę ;) tak więc mogła to być przyczyna że napęd się nie dołączał ?? poza tym jaki olej polecacie do Haldexa wraz z filtrem ?

Opublikowano

na allegro masz zestawe za 230 ori. przed chwila kupiłem dla kolegi:)


Tylko jak siadła ci pompa to tak i tak bedziesz musial spuscic nowy olej :P mogles wczesniej ja sprawdzic

Opublikowano
  • Autor

no w sumie mogłem, nie pomyślałem :) a da się ją jakoś po spuszczonym oleju sprawdzić ?

Opublikowano

Raczej sie uruchomi na vcds ale z braku oleju czy to bedzie zdrowe dla niej? Moze sie nie spalila z braku oleju ;)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

no właśnie bez oleju trochę szkoda ją uruchamiać, no trudno zaleje nowy olej założę nowy filtr i wtedy sprawdzę

Opublikowano

daj znac jak poszlo:) kumpel mial takie objawy ze raz dzialal raz nie. na vcds jak wlaczylem pompke to naped normalnie dzialal i mozna bylo pojezdzic chwile. zdecydowalismy ze sterownik jest chyba walniety i na allegro kupil kompletny naped za 750zl:) przelozylismy calosc i smiga pieknie:)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

ok

daj znac jak poszlo:) kumpel mial takie objawy ze raz dzialal raz nie. na vcds jak wlaczylem pompke to naped normalnie dzialal i mozna bylo pojezdzic chwile. zdecydowalismy ze sterownik jest chyba walniety i na allegro kupil kompletny naped za 750zl:) przelozylismy calosc i smiga pieknie:)

ok Dzięki :) dam znać jak zrobię oby pomogło


Zalałem nowy olej i założyłem nowy filtr i nic dalej niema tylnego napędu, wykręciłem pompkę ciśnienia podłączyłem ją na krótko i okazało się że nie działa

Opublikowano

To masz winowajce;)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.