Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gniazdko zapalniczki - zasilanie po włączeniu zapłonu


samekgsx550

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość odłączenia stałego zasilania na gniazdko zapalniczki ?

Potrzebuje mieć zasilanie dopiero po przekręceniu stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz zasilać z niego? Ostatnio podłączałem kamerkę i mam dobry nieinwazyjny sposób na 12V po zapłonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerkę. Kiedyś w Pugu miałem taką opcję że przekładało się bezpiecznik w inne miejsce. Dziwne że audi tego nie stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie zostawić czasami kamerke jak wyskakuje gdzieś na zakupy, ktoś może coś uszkodzić i odjedzie a "po zapłonie" niestety nie bedzie takiej opcji. Niby fajnie że kamera startuje razem z silnikiem ale są też te minusy

Edytowane przez majlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej pociągnąć z podświetlenia popielniczki plus. I tak cały czas jeździ się na światłach.

Chyba że można to zrobić vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że chodzi o B6. Opiszę jak to zrobiłem w B5, w B6 pewnie będzie podobnie.

- Wyciągnąłem zaślepkę z deski rozdzielczej od strony pasażera, zdemontowałem schowek

- od razu na wierzchu, do zasilania wiatraka idą dwa grube przewody, jeden brązowy (masa) drugi szaro czarny (12v po zapłonie). U mnie jest climatronic i zawsze po przekręceniu kluczyka pojawia się tam 12V, nie zależnie czy climatronic jest włączony czy nie

- nawierciłem dziurę w schowku do którego włożyłem gniazdo 12V np. takie http://allegro.pl/gniazdo-12v-120w-zapalniczki-samochodowe-zatyczka-i5814100188.html

- podpiąłem się pod zasilanie wiatraka (zgiąłem na pół zwykły konektor męski i docisnąłem obok, dobrze się trzyma) i z tym do zapalniczki

- zasilacz do kamerki wpiąłem do gniazdka, nawierciłem też małą dziurkę na kabel z powrotem, który puściłem obok prawego słupka tak, że nie widać go w ogóle. Kamerkę mam w prawym dolnym rogu szyby.

- masę podłączyłem pod byle śrubkę do nadwozia, jest tam tego dużo

- kabel wiatrak -> gniazdo oczywiście z oprawką na bezpiecznik

Mogę zrobić jakieś zdjęcia jeżeli trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...