Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BT na RNS-E problem


braq

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

potrzebuje pomocy w zrozumieniu albo zlokalizowaniu problemu.

Pacjent to a4 b7 z rns-e, modul bt jest.

Telefon sie laczy, ksiazke widze, wszystko jest ok, wybieram numer, dzwonie. Rozmowca mnie slyszy, ale ja nie slysze rozmowcy i w tym jest problem.

Przy sparowaniu telefonu z bt audi nie ma tez "GONG'a" charakterystycznego.

Mnie slychac jak jest polaczenie, czyli mikrofon dziala, jednak ja NIC nie slysze.

Jak moge sprawdzic czego to jest wina? Radio dziala, wszystkie glosniki dzialaja, tylko nie slysze rozmowcy niestety podczas polaczenia telefonicznego mimo ze rozmowca mnie slyszy.

Przy okazji drugie pytanie, rns-e ma poziom glosnosci startowy, gdzie to moge zmienic? bo u mnie jest to nadwyraz glosno i przy kazdym przekreceniu stacyjki musze sciszac radio, to samo po MUTE bo przywraca glosnosc swoja, a nie ostatnia ... troche jest to wkurzajace.

z gory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem jak Ty, ale wtedy gdy dokładałem nową wiązkę Bose i było trzeba przepiąć 2 piny w zielonej kostce.

Coś zmieniałeś czy po prostu nagle przestało być słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmienialem, tak kupilem i staram sie dojsc z tym do porzadku .... kostka wyglada dosc dziwnie, 4 kable ma uciete, ale po oznaczeniach wynika ze to glosniki, ktore dzialaja, bo tam to chyba idzie przez wzmacniacz przeciez ...

ktos tam cos mial zamontowane w schowku, bo widze w nim dziwne wyciecie, wiec mozliwe ze ktos podlaczyl jakis modul a pozniej zdemontowal , ale nie wiem co dokladnie :)

kable na wtyczce do rns tez sa niesamowicie 'zakrecone' a tak jak mowie, 4 kable sa uciete i wyglada to tak:

http://raq.pl/rns.png

mimo tego radio i mp3 dziala, balans na glosnikach jak i fader rowniez ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła rzeźba...

Wydaje mi się, że nie masz podłączonych dwóch pinów - 6 i 12 w zielonej kostce.

Bez tego nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to piny we wtyczce zielonej © z numerami 6 i 12 odpowiadaja za TEL NF In (-) oraz TEL NF In (+)

jak widac na obrazku:

http://raq.pl/rns2.png

to ich w ogole nie mam w kostce :) a jak widac w tle ... wiazka jest tak namieszana ze sie sam jej boje ...

moze jakas podpowiedz jakiego koloru kabli szukac w tym bajzlu? czy moze ktos tam cos przelozyl w inne piny po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to pin 12 jest zielony a pin 6 niestety nie pamiętam.

Poszukaj w tym gąszczu wolnych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2016 o 12:52, Kubal2216 napisał:

O ile dobrze pamiętam, to pin 12 jest zielony a pin 6 niestety nie pamiętam.

Poszukaj w tym gąszczu wolnych kabli.

dobrze pamietasz :) zielony wpada do 12, a byl jeszcze czarny kabel, podlaczylem go do 6 i dziala :) dzieki wielkie!

przy okazji, tak sie zastanawiam, po co ktos mialby to usuwac z kostki? bo w zielonej kostce C nie bylo wcale pinow 6 i 12 czyli ktos to zdemotnowal, jaki jest logiczny sens? Ktos mial obejscie ze puszczal muzyke z telefonu na pseudo wejsciu AUX?
bo mnie to troche zastanawia co tam moglo jeszcze byc wpiete innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kostkę dokładał i nie włożył pinów.

Ludzie mają różne pomysły ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...