Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] pochłaniacz autostrad


xephyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Dość przypadkowo stałem się posiadaczem A4 B5. W ostatnich miesiącach regularnie kursuję ze Śląska na Bawarię, pokonując 5-6 tysięcy kilometrów miesięcznie. W pierwszej połowie przyszłego roku chciałem zmienić swoje dotychczasowe autko przygotowane na trasy na A8 D2 w wersji "bieda" (patrz: 2.8V6) :grin:. Pech chciał, że podczas ostatniego wyjazdu w zeszły piątek nie dane było mi wyjechać nawet z Katowic. Pan kierujący Skodą Octavią zakończył żywot mojego autka.

Jako, że samochód mi jest potrzebny, a inne, realistycznie rzecz biorąc, nie nadają się na długie trasy, musiałem skombinować coś na szybko. Mój wzrok został skierowany na C4 - obojętnie, czy to 100 czy A6, byle w dobrym stanie, Avant i z V-ką pod maską. Oczywiście... w "normalnych" pieniądzach same trupy. Przypadkiem pojawiła się na sprzedaż B5 w okolicy. Wg. opisu w dobrym stanie, z utopionym workiem pieniędzy, ale z kilkoma mankamentami. Po dokładnych oględzinach i kilkudziesięciu kilometrach testowania zapadła decyzja - biorę.

Autem nie powinienem się chwalić. Wygląda beznadziejnie. Masa obcierek + do okoła potraktowany kluczem czy gwoździem. Ale myślę, że warto, bo znam siebie i wiem, że doinwestuję ten egzemplarz... Taki już jestem. :facepalm: Przynajmniej będzie widać z czasem kontrast pomiędzy zdjęciami z pierwszego postu, a tymi młodszymi. :D

Zdjęcia z ogłoszenia:

452695145_3_1000x700_audi-a4-26-v6-avant

452695145_2_1000x700_audi-a4-26-v6-avant

452695145_4_1000x700_audi-a4-26-v6-avant

452695145_6_1000x700_audi-a4-26-v6-avant

452695145_5_1000x700_audi-a4-26-v6-avant

452695145_1_1000x700_audi-a4-26-v6-avant

452695145_7_1000x700_audi-a4-26-v6-avant

452695145_8_1000x700_audi-a4-26-v6-avant

Pierwsze zdjęcie "cyknięte" już przeze mnie:

ADI_zpskaig3uvq.jpg

Jest to Avant, 1997 rok, silnik ABC z dwuletnią instalacją gazową, bez Q.

Wyposażenie:

- ABS
- Immo
- El. lusterka
- 2x el szyby
- centralny zamek
- szyber
Wersja dość biedna, ale do celów, do których te auto jest potrzebne - wystarczająca.
Mody:
- kiera S line
- radio kenwood (tymczas - niestety mój dobry 2DINowiec się nie zmieści :kwasny: )
W najbliższych miesiącach:
- założenie na auto setupu zimowego - 4x alufelgi 15" z rocznymi oponami z mojego poprzedniego autka
- skompletowanie setupu letniego - dokupienie felg 17" i założenie na nie kilkumiesięczne opony letnie, jak wyżej
- wymiana głośników przednich na 165mm + tweetery
- zakup dobrego radia 1DIN
- dokupienie brakujących elementów przedniego zderzaka (jakieś kratki itd)
- xenon (oczywiście w tym wymiana lamp)
- przyciemnianie szyb
- możliwe, że zawias w dół, ale to czas pokaże
- wymiana tapicerki
Musi też z czasem zapaść decyzja co zrobić z lakierem, bo autko jeździ fajnie, ale patrzeć na nie nie mogę. :grin:
Stay tuned. :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry 2dinowiec się zmiesci

jak zrobisz swap konsoli na poliftowa z koszem na duże radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie klima? :D ni ma.. :) 2.8 bez Q?? :) myślałem ze tylko Q w takich silnikach

To 2.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile zapłaciłeś za autko?

4500PLN

Zycze powodzenia!

Duzo pracy przed Tobą :D

Na szczęście tylko kwestie wizualne. Mechanicznie to już igła. :-)))

A gdzie klima? :D ni ma.. :) 2.8 bez Q?? :) myślałem ze tylko Q w takich silnikach

Klimy nie ma. W każdym aucie ją zajeżdżałem przez nie używanie, więc przynajmniej tym razem nie wożę ze sobą zbędnego balastu. Z szyberdachu jestem bardziej zadowolony. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...