Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Szarpanie przy ruszaniu - ciężko wchodzą biegi


cwirek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jest to moj pierwszy post wiec prosze o zrozumienie jezeli bedzie cos nie tak. Jestem od jakiegos miesiaca posiadaczem audi b7 2.0 tdi i nie pokoi mnie jedna zecz mianowicie czasami przy ruszaniu delikatnie szarpie calym autem przewaznie na zimnym silniku ale ostatnio zdazylo sie to na cieplym. do tego wydaje mi sie ze biegi nie wchodza taj jak powinny auto ma dopiero 3 lata i przejechane ok 110 tys. Dodam jeszcze ze wciskajac sprzeglo czuje jakby zgrzyt pod naga ale tylko wtedy gdy auto jest na obrotach. poprzedni wlasciciel to kobieta. wiem ze podobne posty juz byly ale dotyczyly starszych modeli przewaznie z wiekszym przebiegiem. JESLI KTOS WIE CO TO MOZE BYC Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupełnij profil ze stanem faktycznym.... szarpanie to problem powszechny tych silników i wine za to ponoszą pompowtryski w dużym procencie....a co zanczy " biegi nie wchodzą jak powinny" sprecyzuj odrobinę... co do sprzęgła to nie wiem za bardzo co może być mi też na początku wydawało się że zgrzyta czasem przy zmianie z 4na 5 bieg ale zapomniałem o tym i nic się nie dzieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAJNIE ZE KTOS SIE TYM ZAINTERESOWAL PROFIL POPRAWIE. ODNOSNIE BIEGOW POPROSTU WRZUCAJAC JE SZYBKO CZUJE JAKBY DELIKATNY ZGRZYT, ZMIENIAJAC BIEGI WOLNO NIE NA OBROTACH WCHODZA JAK SIE NALEZY. CZY MOZLIWE ZEBY SPRZEGLO PADLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAJNIE ZE KTOS SIE TYM ZAINTERESOWAL PROFIL POPRAWIE. ODNOSNIE BIEGOW POPROSTU WRZUCAJAC JE SZYBKO CZUJE JAKBY DELIKATNY ZGRZYT, ZMIENIAJAC BIEGI WOLNO NIE NA OBROTACH WCHODZA JAK SIE NALEZY. CZY MOZLIWE ZEBY SPRZEGLO PADLO.

używaj małych liter - teraz troszeczkę pokrzyczałeś na nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używaj małych liter - teraz troszeczkę pokrzyczałeś na nas :)

może sobie zasłużyliśmy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

KrucaFiks mam to samo...

A odczuwalne jest to najbardziej ja z 2 "zapinam" 3. Takieee jakby delikatne zgrzytnięcie. :kwasny: Jak bieg zmieniam bardzooo powoli to jest git. Nie ma różnicy czy silnik zimny czy rozgrzany. Auto ma 99 tysi przejechane u helmutów.

Ogólnie mnie najbardzie męczy i martwi "trykanie i trzęsawka" jak stoje na biegu jałowym.....ale to już inna historia i inny dział...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam objawy szarpania przy ruszaniu i nie precyzyjnego zapinania biegów od początku, serwis nie stwierdził wady więc nakulałem juz tak 133000, generalnie nie zdarza się to zbyt często więc da się żyć, czasami nie mogę wrzucić jedynki i wciskam 2 razy sprzęgło i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam objawy szarpania przy ruszaniu i nie precyzyjnego zapinania biegów od początku, serwis nie stwierdził wady więc nakulałem juz tak 133000, generalnie nie zdarza się to zbyt często więc da się żyć, czasami nie mogę wrzucić jedynki i wciskam 2 razy sprzęgło i jest ok.

ale serwis tak stwierdził w czasie gwarancji czy to już było po gwarancji? bo w tych dwóch okresach serwisy deklarują różne podejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem nowe i na pierwszym przeglądzie zgłosiłem, mam jeszcze na gwarancji do marca ale nie poruszam już tematu, uważam, że na taki przebieg w tak krótkim czasie auto jest mega wytrzymałe i bezawaryjne, na gwarancji wymieniono tylko 3 drobne elementy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...