Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak połączenia z airbagiem w pasie bezpieczeństwa pasażera (airbags 00655 vcds)


rolon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka airbag, na vcds pokazuje mi błąd 00655, wiem że chodzi o napinacz pasa przedniego po stronie pasażera. Dostałem się do niego zdejmując osłony słupka i znalazłem kostkę która wchodzi w ten napinacz, rozłączyłem ją, profilaktycznie psiknąłem plakiem i wszystko złożyłem, niestety kontrolka nadal się pali i jest ten sam błąd. Pierwszy raz zapaliła się jadąc samochodem, kiedy nikt nie siedział przy tym pasie gdzie jest ten błąd.


EDIT: napinacz i kostka pasa jest ok, na pewno jest problem gdzieś dalej. Ktoś wie gdzie szukać przyczyny braku tego połączenia?

Edytowane przez rolon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jesli to blad napinacza pasa

odetnij kostke i zrob to na krótko

cała operacje rob na wyłączonym zapłonie

poczym skasuj bład

problem znany od dawna wina lezy w kostce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat wszystko poskładałem bo mam wyjazd ale zrobię to popołudniu :D dzięki za odpowiedz, na pewno to sprawdzę :)

sprawdziłem i jest przypał. Napinacz jest ok, kostka jest ok. czyli wiązka jest jebni***.
Według schematów:
http://zibiokaj.w.interiowo.pl/Poduszki_blokowy.jpg
http://zibiokaj.w.interiowo.pl/Poduszki_od_2004.jpg
wychodzi na to że musi być gdzieś przerwa w obwodzie pomiędzy napinaczem pasów a tym modułem j234 który jest pod dźwignią hamulca ręcznego. Czy te kable idą pod fotelem jakoś czy wracają pod deskę rozdzielczą i dopiero stamtąd idą do tego modułu j234?


dzisiaj samo się naprawiło, mam nadzieje ze tak zostanie


Można prosić moda o przerzucenie tego tematu do działu "Układ elektryczny" A4 B6?

Edytowane przez rolon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...