Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 sdi. Olej


karaluch8

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam seata ibize silnik 1.9 sdi. 68 kuniów. Musze coś zrobić z olejem w tym silniku. Przebieg 170 tysięcy, a jeździ na minerale ... Niestety, mojemu ojcu mechanik może wszystko wcisnąć. Teraz tak się zastanawiam. Lać 5w40 czy 10w40? Silnik nie robi dużego przebiegu. Z rok zrobi może 5 tysięcy. No ale na minerale w zime, to się męczy ten silnik. Silnika raczej nie rozszczelni, a chce ulżyć temu silnikowi. Niby zwykły diesel, ale niech ma coś od życia. Jak sądzicie?


edit;

Mam taki olej - https://zapodaj.net/images/e9078e2049cb5.jpgmógłby być? Niby do dpf'a, ale czy to taka duża różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej lać 5W40, ale ostatecznie możesz lać lepszy 10W40 bo nie masz turbosprężarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, akurat ten silnik przyjmie niemal wszystko, więc również polecam zalać 10w40, wstawić dobry filtr i będzie w porządku. Pytanie tylko czy przebieg na pewno jest oryginalny czy tylko licznikowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, akurat ten silnik przyjmie niemal wszystko, więc również polecam zalać 10w40, wstawić dobry filtr i będzie w porządku. Pytanie tylko czy przebieg na pewno jest oryginalny czy tylko licznikowy?

Książka niby ma. Audi też niby ma. A tak na prawdę, wydaje mi się że nawet te książki serwisowe można o kant d*py rozbić. Coś mi nie pasuje w tym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...