Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło kompresora klimatyzacji DENSO 6SEU12C, 8E0 260 805 G


tomgt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

muszę sprawdzić w jakim stanie jest sprzęgło kompresora, objawy to dziwny dźwięk słyszalny po włączeniu klimatyzacji. czynnik wraz z olejem zalany nowy na początku sezonu ale to nic nie pomogło także najprościej będzie chyba zacząć od sprzęgła. dodam że klima działa.

w podobnym wątku na forum jest opisane i film na youtube jak to zrobić na przykładzie sprężarki 6SEU14C ale u mnie jest troszeczkę inne koło.

pytanie w jaki sposób zdemontować koło pasowe wraz ze sprzęgłem?

4fdcbad83dd0b89fmed.jpg

5bf76ccf533aad77med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe zdejmiesz ściągaczem. Jest tylko jeden problem, nie wiem czy w twoim przypadku będziesz miał możliwość odkręcenie sprężarki i tak jej ułożenie aby można było podejść ze ściągaczem. W moim przypadku (silnik 1,9 TDI), mam taką samą sprężarkę i po wykręceniu 3 śrub mocujących obniżyłem ją i bez problemu dało rade podejść ściągaczem. Najpierw odkręcasz tą środkową śrubę, zdejmujesz zbierak sprzęgła i ukazuje się tobie sprzęgiełko i łożysko osadzone na kołnierzu obudowy sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje, na początek odkręcę tą główną śrubą i zobaczę w jakim stanie jest zbierak. Bez ściągania koła tez można ocenić w jakim stanie jest zbierak i łożysko prawda?

Edytowane przez tomgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...