Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycena po kolizji A4B6 sedan 2001r.


Rekomendowane odpowiedzi


A co gdy zgodziłem się na kwotę zaproponowaną przez ubezpieczyciela? Mam jeszcze możliwość odwołania się od ich decyzji?
Napisz odwołanie!~Uzasadnij, że byłeś w warsztacie, gdzie zdemontowano zderzak, ujawniono przy tym inne uszkodzenia, niewidoczne wcześniej i oszacowano że koszt naprawy prekracza 7 tyś. Powinni sami podesłać rzeczoznawcę, bo tryb uproszczony (wycena szkody na podstawie fotek) stosuje się przy szkodach do 5 tyś zł.

Czyli najlepszym sposobem będzie pojechać do niezależnego rzeczoznawcy, który wyceni mi szkodę i wtedy napisać odwołanie od ich decyzji?

Nie! Napisałem przecież: "Na podstawie takiego kosztorysu niezależny rzeczoznawca może sporządzić kosztorys oparty na normalnej stawce rbg (około 100 zł) i cenach części oryginalnych" (u mnie kalkulacja kosztów naprawy wynosi 250 zł z VAT, a komplet pism odwoławczych 150 zł)

Do niezależnego rzeczoznawcy nie musisz jechać z autem. Zakresu prac naprawczych nie można zmieniać, bo to wymaga akceptacji likwidatora szkody (ubezpieczyciela). Wystarczy więc kosztorys ubezpieczyciela i fotki uszkodzeń.

Teraz doczytałem, że masz uszkodzoną chłodnicę, a to kolejny tysiąc, plus robocizna i wymiana czynnika klimy. Koniecznie żądaj oględzin rzeczoznawcy i umów się z nim w warsztacie, gdzie mechanik zdemontuje zderzak (kosztem pracy mechanika i tak obciążysz ubezpieczyciela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...