Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Webasto gdzie wpiąć


ThePanKot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, montuje właśnie webasto w swojej a4 i nie wiem gdzie wpiąć się z paliwem, widziałem w kilku poradnikach że można wpiąć się w przed listwę wtryskową tylko czy oby na pewno znajdujące się tam ciśnienie nie zaleje pieca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym to zamontował do swojej b5 ale nie mam o tym pojecia

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, montuje właśnie webasto w swojej a4 i nie wiem gdzie wpiąć się z paliwem, widziałem w kilku poradnikach że można wpiąć się w przed listwę wtryskową tylko czy oby na pewno znajdujące się tam ciśnienie nie zaleje pieca ?

Uniwersalnym króćcem webasto do pobierania paliwa przez pompę paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, montuje właśnie webasto w swojej a4 i nie wiem gdzie wpiąć się z paliwem, widziałem w kilku poradnikach że można wpiąć się w przed listwę wtryskową tylko czy oby na pewno znajdujące się tam ciśnienie nie zaleje pieca ?

Uniwersalnym króćcem webasto do pobierania paliwa przez pompę paliwa

Posiadam coś w tym rodzaju :

dea64f014f78a0d2ae6822f14ea8.jpg

Tylko czy wpiąć się w przelew czy przed listwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnice tego króćca zgadzają się z przewodem który jest w naszych 1.8? Sam na dniach będę montował webasto i nie zdecydowałem się jeszcze jak się wepnę w układ chłodzenia z racji tego że mam lpg. Webasto będę montował z lewej strony za zderzakiem, mniej więcej pod zbiorniczkiem od wspomagania, z racji tego że będzie to właściwie pod reduktorem, zdecyduję się na wpięcie webasto w szeregu z reduktorem (webasto przed reduktorem).

obiegjpg_anesrxe.jpg

Nie jestem do końca przekonany czy to będzie dobra opcja, ale to najwyżej się przerobi :)

Przewód odpływowy z listwy to ten zaznaczony?

744d0971a_anesxxx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piec masz wpięty równolegle do odpływu PB z listwy? Ja właśnie wróciłem z garażu pomierzyłem wszystkie przewody. Znalazłem też niemiecką instrukcję montażu do mojego BW50. Jeśli chodzi o zasilanie w PB, to wpinam piecyk szeregowo do przewodu powrotnego benzyny, także będą zbędne mi trójniki,a no i odziwo u mnie przewód od PB ma 8mm średnicy wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze paliwa nie podłączyłem, u mnie jest to inaczej gdyż mam termo top'a a u ciebie jest bw50 które ma zasilanie przelewowe i piec napełnia się benzyną podczas pracy silnika i mnie paliwo jest dozowane pompką która powinna być teoretycznie puszczona z baku gdyż kabel do niej ma około 5m ale nie widzi mi się ani puszczac takiego wezyka ani zmieniać wkładu zbiornika bo nie mam wyjscia na webasto wiec albo podepne pod przelew albo ogarne jakiś zbiornik mały i tam będe lał, nie ma wyjscia.


Webasto podłaczone, potwierdzam, thermo topy też można podpinac śmiało pod przelew bez potrzeby przerabiania wkładu pływaka ani ciągnięcia przewodów aż do baku.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy nie masz teraz problemów z odpalaniem na PB? Mi się wydaje że chyba dłużej kręci zanim odpali, tak jakby mu paliwa trochę brakowało. Pompka paliwa u Ciebie działa po włączeniu zapłonu czy dopiero przy odpalaniu?

Ja również już mam zamontowanie webasto, wpięte jak na schemacie niżej:

obiegjpg_ansxpxn.jpg

Niestety na ten moment nie spełnia one swojej podstawowej funkcji - ogrzewanie wnętrza (muszę wpiąć się z reduktorem lpg i webasto szeregowo w "mały obieg" a nie równolegle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych a4 z tego co pamietam pompa paliwa pracuje dopiero po zapłonie nie po kluczyku owszem zauważyłem że robi jeden obrót wałem więcej ale zdarzało mi się już mieć tak wcześniej - zaczęło się po modyfikacji ecu silnika czemu tak jest to zostawie specjalistom. Robiłem już próbę uruchomienia lecz też mam problem wejscie nagrzewnicy to ten wąż z prawej strony a powrót z lewej niestety przez org instrukcje źle to podłączyłem zamiast najpierw odpalić auto i zobaczyć którym płynie ciepło w moim przypadku teraz webasto ogrzewa blok silnika oraz nagrzewnice jednocześnie ale dopiero po bloku jednak po 10min pracy w srodku już się robiło przyjemnie a po dotknięciu chociażby głowicy silnika była gorąca, wyłączyłem webasto odpaliłem silnik i wtedy już leciało przyjemne ciepło a wskazówka od cieczy się zaczynała podnosić wiec na razie zostawię tak jak jest zobaczymy zimą jak sie nie sprawdzi to poprostu zamienie węże (pobieram płyn z magistrali przed chłodnicą oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...