Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa wspomagania po regeneracji cieżko chodzi i wyje


rafalinsky1906

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Koledzy... miałem problem z cieknącą pompą wspomagania, po przeanalizowaniu wielu aspektów i po zasięgnięciu opinii mechnika, przy okazji robienia rozrządu doradził mi bym zregenerował sobie pompe wspomagania. W Krk znalazłem niedaleko za 350zł, gwaracja rok... Po założeniu pompy wspomaganie chodzi jakby pompa nie dostawała oleju (wiem bo kiedys na starej pompie uciekl mi cały i kierownica ledwo chodziła :) ) teraz ze zregenerowaną pompą jest podobnie. Mechanik twierdzi, ze regenerowane tak mają... masakra jakaś, to po co wogule regenerować?! Macie jakieś pomysły? Dodam, ze układ przepłukany i wlany nowy płyn zielony FEBI, odpowietrzony. Wąż łączący maiel z pompą nowy (ale nie ori) tylko zakuty. Może być to jego wina?

Może być to wina maglownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Koledzy... miałem problem z cieknącą pompą wspomagania, po przeanalizowaniu wielu aspektów i po zasięgnięciu opinii mechnika, przy okazji robienia rozrządu doradził mi bym zregenerował sobie pompe wspomagania. W Krk znalazłem niedaleko za 350zł, gwaracja rok... Po założeniu pompy wspomaganie chodzi jakby pompa nie dostawała oleju (wiem bo kiedys na starej pompie uciekl mi cały i kierownica ledwo chodziła :) ) teraz ze zregenerowaną pompą jest podobnie. Mechanik twierdzi, ze regenerowane tak mają... masakra jakaś, to po co wogule regenerować?! Macie jakieś pomysły? Dodam, ze układ przepłukany i wlany nowy płyn zielony FEBI, odpowietrzony. Wąż łączący maiel z pompą nowy (ale nie ori) tylko zakuty. Może być to jego wina?

Może być to wina maglownicy?

Może być wina tego węża, powoduje spadek ciśnienia w układzie(przez nie właściwa budowę np., ja wymieniałem na febi i jest ok). Osobiście odradzam całkowicie wodnistego zielonego febi, już lepiej zalać czerwonym, a najlepiej ori zielony! Pompę do wspomagania jedynie używkę, za 100 cebulionów max i jeździsz i jeździsz ale najlepiej osobiście sobie pojechać na szrot lub coś takiego i widzieć co się bierze. Tą pompę sądzę że oddaj na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wyje to przez wąż. To nie tylko kawałek węża zakutego z dwóch stron. W środku niego jest jeszcze coś takiego ala zaworek. Bez niego własnie pompa jęczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za info. Na pewno spróbuje wymienić tego węża :)

Ma ktoś namiar na jakiś zamiennik takiego węża?

Czy choć chwilowa jazda z takim wężem który daje złe ciśnienie może uszkodzić maglownice lub pompe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za info. Na pewno spróbuje wymienić tego węża :)

Ma ktoś namiar na jakiś zamiennik takiego węża?

Czy choć chwilowa jazda z takim wężem który daje złe ciśnienie może uszkodzić maglownice lub pompe?

Ja bym nie ryzykował. Pojeździj po szrotach, znajdz dedykowany wąż do danego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony do mechnika na wtorek na wymiane węża bo bez kanału jest za duzo gimansyki...i bez garazu na takiej pogodzie :)

Udało mi się zdobyć używke (tylko nie wiem czy bedzie pasowała).

Ma ktoś namiar na nowy (zamiennik)? Na intercars znalazłem cos takiego i zamowilem nawet w jednym ze sklepow krakowskich w ten sam dzien ale ten wąż (nowy) jest ucięty i nie ma tej koncowki ze spiralą przykręcanej do maglownicy.

kLINK-> http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3135343520210-FE32519-O5125-przewod-przekladni-kierowniczej.html

Oznaczenie? - FE32519

Czy można zamówić cały wąż, zakończony dwoma właściwymi końcówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc! :)

WINOWAJCA: wąż - NIGDY NIE ZAKUWAJCIE. Zakuwany nie ma tej spiralki i daje złe ciśnienie. Szkoda tylko, że mechnicy się nie znają i przez to sie traci nerwy i czas...

Udało mi się kupić 5km od domu za 60zł w idealnym stanie uzywke. Zakuty wyrzucony, używka śmiga aż miło. Można kierować palcem :)

Mam nadzieje, ze ten temat komuś kiedyś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ja rozciąłem ten wąż od pompy do magla i nie ma tam nic poza małym plastikowym wężykiem na całej długosc o srednicy ok 5mmi. i żadnego dławika. a to zgrubienie czyli osłonka metalowa na srodku to chyba jest zabezpieczenie przed zgnieceniem.więc te nieoryginalne węże mogą chyba być jedynie cieńsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...