Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niebieski dym przy przyspieszaniu


Sentec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż problem taki jak napisany w opisie. Czy to problem z turbina? Ona ssie olej? Oleju nie ubywa jakoś mocno znacząco ale na 3000km około 400ml trzeba dolać.

Edytowane przez Sentec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ubywało tak oleju i okazało się że problem był z odmą, zakupiłem nową pokrywę zaworów w ASO i problem się rozwiązał, a żeby to sprawdzić założyłem odmę od lublina i pojeździłem chwilę - jak zobaczyłem ile jest oleju w odstojniku to wiedziałem że to właśnie odma w pokrywie nie pracuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez to mzoe być ten niebieski dym? Bo właśnie też jestem zdziwiony, turbina ciągnie ładnie, szkoda by wymieniac :P a to samej odmy nie można wymienić? Trzeba cała pokrywę zaworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokrywie zaworów znajduje się separator olejowy który ulega uszkodzeniu i dlatego olej idzie przez odmę.
Musisz zmienić całą pokrywę. Niestety to częsta usterka, a pokrywa sporo kosztuje.

Alternatywnie możesz zastosować tzw. Oil Catch Tank.
Ja u siebie zrobiłem to podobnie. Pociągnąłem od pokrywy wąż do butelki i nawierciłemw niej odpowietrzenie, a wlot od strony turbiny zaślepiłem i po problemie :) Raz na 30tyś km wylewam zawartosć butelki :)

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele,zacznij od prostego sprawdzenia odmy (jak podpowiada kolega Ralen).To że "turbina ciągnie ładnie" nie oznacza że uszczelnienie jest dobre.Równie dobrze mogą to być uszczelniacze zaworowe itp. itd.

Pozdrawiam i życzę szybkiego i mało budżetowego usunięcia "usterki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...