Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB Błąd 01025 air bag, kontrolka raz świeci raz nie.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Krótkie pytanie do was. Auto to audi a4 b5 1.8t aeb. Wsiadlem do auta przejechałem z 5 km wszystko było ok. Wsiadam do auta pod sklepem by wrócić do domu, odpalam jadę i po minucie patrzę i świeci się kontrolka air bag. Zatrzymałem się zgasilem auto, odpaliłem i znowu to samo. Po dwóch kilometrach kontrolka zgasła. Pojechałem pod dom, zgasilem auto, odpaliłem ponownie i ta sama sytuacja. Kontrolka się zaswiecila i po jakiejś chwili zgasła. Mam dwie poduchy w moim aucie. Dzisiaj podpiąłem vaga i wyskoczył błąd 01025 Trigger for On Board Diagnostic Lamp. Mailfunction 28-10 Short to B+ Intermittent. Po skosaowaniu kontrolka zgasła. Jednak zatrzymałem się zgasiłem auto, przekręcam kluczyk na zapłon i kontrolka w ogóle się nie świeci, tak jeszcze raz dwa i za trzecim razem gdy przekręciłem na zapłon to kontrolka się zaświeciła. Odpaliłem i cisza. Zgasiłem, przekręcam na zapłon i kontrolka świeci i po chwili gaśnie. Odpalam auto i cisza, kontrolka nie świeci. Czy za każdym razem przy przekręceniu na zapłon kontrolka powinna się na chwilę zaświecić ? Mi się wydaję że tak, ale nie zawsze tak się dzieje. Dziwne rzeczy się dzieją Jak sądzicie co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie grzebałeś coś ostatnio przy fotelu kierowcy? I czy jesteś pewny, że masz 2 poduchy, a nie 4?

Pod fotelem są kostki połączeniowe od poduszki w oparciu fotela i to one najczęściej nie kontaktują - wystarczy je dobrze połączyć, i już.

Chyba, że faktycznie masz tylko 2 poduchy, to wtedy musisz gdzieś szukać gdzie indziej Ci coś nie kontaktuje lub ma zwarcie do +.

Innym powodem może jeszcze być awaria licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na pewno mam tylko dwie poduchy. Pod fotelem nie ma żadnych przewodów zresztą po vinie też wychodzi że są dwie. Nic nie było kombinowane. Dzisiaj jechałem do pracy i wszystko było ok. Jednak mam jedno spostrzeżenie. Jak ktoś jedzie ze mną na tylnej kanapie za pasażerem i stoję w miejscu z wcisnietym hamulcem i ta osoba zacznie mhhhh skakać na tej kanapie to wtedy drży mi pedal hamulca jakby ABS się włączył. Pod kanapą jest tam jakiś komputerek. Nie chcemy tego wiązać z sobą ale coś tak mi się przypomniało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. Po tylną kanapą masz sterownik właśnie od ABS/EDS. Może to w takim razie on się kończy? A próbowałeś przy nim podociskać przewody? Może któryś pin nie styka i wariuje? Tyle tylko, że ten sterownik jest montowany z tego co pamiętam pod tylną kanapą ale za fotelem kierowcy a nie pasażera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie szukałem bo zwykle na tym miejscu siedzi syn w foteliku i jest za lekki żeby coś tam się działo a ABS działa normalnie brak błędów. Raz tylko jak porządnie żona poskakala to wyskoczył błąd czujnika prawego tylnego koła, ale to raz. W sumie o tym problemie zapomniałem ale przy okazji tego air bag tak jakoś mi się przypomniało. Aczkolwiek problemów nie wiąże że sobą. Powiedz mi jak możesz coś więcej o problemach z zegarami które mogą powodować ten błąd air bag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...