Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalona przetwornica a nowe żarniki


monalisa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem że temat był po części poruszany ale interesuje mnie opinia innych osób po wymianie przetwornicy na nową.

Otóż spaliła mi się przetwornica Valeo (póki co na razie jedna) po wymianie starych żarników Osram na nowe Philips 4850K D1S (oryginał). Czytałam na forum że ponoć ta przetwornica nie współpracuję z żarnikami Philips 4850K i nawet serwisy naprawiające przetwornice nie dają gwarancji na naprawę z żarnikami o podwyższonej barwie.

I teraz moje pytanie czy może ktoś wymieniał starą przetwornicę na nową Valeo i miał problem z tymi żarnikami w postaci ponownie spalonej przetwornicy czy tylko to się tyczy starych przetwornic, które nie dały rady z nowymi żarnikami?

Ze względu na to iż zbliżają się święta nie chciałabym wydać kolejnych 300 zł na próżno.

Bardzo proszę o zdanie innych osób, które miały "przyjemność" wymiany przetwornicy na nową przy tych żarnikach.

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po kupnie auta zjarało mi jedną przetwornicę.

Okazało się że miałem palniki D1S podróby.

Kupiłem nowe ori + jedną nową przetwornicę

Działa to już kupę czasu i nic się nie dzieje.

Na tą chwilę nie powiem ci jakie mam palniki, musiałbym sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tylko w moim przypadku palniki kupione u nas na forum u H4mm3R-a, więc nie zakładam że to podróby.

Konkretnie chodzi mi o zestaw nowa przetwornica Valeo i żarniki Philips 4850K czy inne żarniki o podwyższonej barwie. Czy one powodują w jakiś sposób palenie nowej przetwornicy?

Bo dzisiaj zakładam nową i jak nowa poleci to mnie coś może trafić :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy one powodują w jakiś sposób palenie nowej przetwornicy?

Nie.

Problem (sporadyczny) jest tylko wtedy, jak zakładasz nowy palnik do starej przetwornicy Valeo.

Gdzieś to kiedyś tu na forum pisałem bo takowa informacja widniała na stronie serwisu przetwornic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, bo miałam wątpliwości. Gdzieś wyczytałam na forum że te żarniki philips są niekompatybilne z przetwornicą Valeo.

Szkoda że nie wiesz jakie masz palniki, miałabym jakieś odniesienie :)

Teraz oczekiwanie czy druga też się nie spali, bo jest stara :kwasny: Pierwsza poleciała po 3 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice da się może jeszcze uratować

http://allegro.pl/przetwornica-xenon-al-086-mazda-6-bmw-e46-naprawa-i6649202147.html

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary, już dzwoniłam tam.

I niestety zostałam poinformowana że do tej przetwornicy muszą być standardowe palniki 4300K i po naprawie jest szansa 50% że na tych palnikach philipsa ponownie się spali, więc należy je wymienić na nowe standardowe 4300K.

Natomiast odnośnie nowej przetwornicy również istnieje jakieś ryzyko, z tym że mniejsze (czyli loteria).

Pan tłumaczył, że każdy palnik ma inne parametry i może to się wiązać z uszkodzeniem przetwornicy.

I teraz już nie wiem co robić, nie chce za bardzo ryzykować.

Dużo osób jednak jeździ na takich żarnikach, może ktoś ma doświadczenie z tymi palnikami (D1S Philips 4850K) i mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie od 3 -mcy wsadzone te D1S Philips 4850K od H4mm3R. Przetwornice ORI Valeo z 2004 r, jak do tej pory (odpukać) nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie od 3 -mcy wsadzone te D1S Philips 4850K od H4mm3R. Przetwornice ORI Valeo z 2004 r, jak do tej pory (odpukać) nic się nie dzieje.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam bixenon i oryginalne przetwornice Valeo. Po wymianie palników D1S na nowe zaczęły się problemy w postaci gaśnięcia lampy , raz prawa, raz lewa, loteria. Pomyślałem, że skoro palniki są nowe to może jest coś nie tak z przetwornicami. Zadzwoniłem do profesjonalnego zakładu zajmującego się regeneracją przetwornic i pan powiedział, że na 100% to wina złych palników. Powiedział również, że te przetwornice są wybredne jeśli chodzi o palniki. Zalecił kupno standardowych palników Osram 66144 lub Philips 9285141294, żadne tam +30% więcej światła. Zmieniłem palniki na Philipsy o zalecanym numerze i barwie 4300K i problem ustąpił, od kilku miesięcy ani razu nie mrugnęła. Przetwornice okazały się w pełni sprawne. Może mój przypadek komuś pomoże;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Powrót do 4300k ori philips lub ostram nr ja wyżej pomoże. Ale jak komuś zależy na barwie 4800k to przetwornice do regeneracji i będą śmigać aż miło z ta barwą. Temat przerabiane przeze mnie 100 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie porady.

Na chwilę obecną założyłam nową przetwornicę Valeo, a stara po świętach pójdzie do naprawy (tak na wszelki wypadek) :)

Mam nadzieję, że już nic nowego nie wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...