Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebuje pomocy fachowca - błąd P0236


scOOtt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje pomocy fachowca bo do tej pory trafiałem na wymieniaczy a nie mechaników wobec czego zostawiłem kilkaset zł i zostałem z problemem.

Problem jest taki, że co jakiś czas (o tej porze roku częściej) wyskakuje mi błąd P0236 i turbina nie pracuje (sztanga gruszki nie jest podniesiona).

Po wyłączeniu i zapaleniu silnika turbina pracuje poprawnie - (sztanga gruszki podniesiona) .

Do tej pory wymieniłem czujnik ciśnienia doładowania na nowy a resztę zdaje się na to co mówili "mechanicy" zajmujący się autem a było ich dwóch:

Posprawdzane wężyki podciśnienia, sprawdzony zawór N75 - są wg. nich w porządku.

Turbina raczej też jest w porządku bo jak już zassie sztangę gruszki to pracuje cały czas. Załącza się od około 1800 rpm.

Jeśli ktoś z okolic LUBINA, LEGNICY czuje się na siłach mi pomóc w zdiagnozowaniu przyczyny tej usterki byłbym bardzo wdzięczny.

Nie mam możliwości samemu zrobić logów - dysponuję tylko programikiem SDProg, którym wykasowuje owy błąd.

Pozdrawiam

Edytowane przez scOOtt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy występuje problem pedały hamulca jest twardszy gdy naciskasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy występuje problem pedały hamulca jest twardszy gdy naciskasz?

Witaj.

Nie - działa tak samo w obu przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zacina się turbo, turbo przeładowuje i wywala błąd, auto wpada w tryb awaryjny dlatego potrzebne jest ponowne uruchomienie silnika. Ale niech wypowiedzą się inni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...