Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapach oleju w spalinach


Grzegorzbrzenczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem nowy na tym forum a to mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość. Borykam się z następującym problemem:

Dziś rano chciałem sprawdzić stan akumulatora. Temp - 15, auto nie odpalane 2 dni. Odpalił ale trochę za słabo kręcił. Postanowiłem podładować akumulator jednak nie moglem otworzyć maski więc stwierdziłem ze linka przymarzła. Zrobiłem rundkę aby silnik złapał optymalną temp. i ciepło z silnika rozmroziło linkę ale nic z tego. Linka albo się urwała albo spadła lecz to nie istotne, wiem już jak otworzyć maskę. Problem tkwi w tym że samochód wydalał dość obfity dym. Wiem że przy większych mrozach tak może się dziać ale zaniepokoił mnie zapach palonego oleju w spalinach. Dodam że wcześniej gdy temp wahała się kolo 0 ± 5 nic takiego się nie działo. Oleju ubywa lecz go nie palił wcześniej bo zapachu oleju czuć nie było. Olej ucieka z pod pokrywy głowicy i na uszczelniaczach (półksiężycach) wałków rozrządu gdyż przy dość dynamicznej dłuższej jeździe powyżej 4 tys obr. czuć było zapach spalin w kabinie i widziałem olej na katalizatorze.

Miarkuje że niska temperatura mogła przyczynić się do niedrożności odmy i stąd ten nie pożądany zapach spalin.

Co sądzicie?

Miał ktoś coś takiego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było czuć zapach palonego oleju który wyciekał z EGR i padał na plecionke, wiec możesz też to sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...