Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Czy w zimę pracuje kompresor klimatyzacji ?


bobek80081

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie, czy klima zimą przy grzaniu a nie jak latem chłodzeniu zwiększa zużycie paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o webasto.Chodzi o to że latem klima chłodzi a więc pracuje kompresor czyli zwiększa się zużycie paliwa.Pytanie czy zimą przy włączonej automatycznej klimie też pracuje kompresor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresor pracuje wtedy, gdy nie ma włączonego trybu ECON.

Jesli pracuje może być zwiększone zużycie paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne auto i jestem po wymianie sprężarki.W naszym modelu jest sprężarka bezsprzęgłowa czyli w pewnym sensie przacuje non stop-wszystkie graty kręcą się w niej caly czas,elektrozawór "załącza"klime.Pilnój poziomu czynnika bo podobno często padają,jestem żywym przykładem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie kompresor w audi nie pracuje ponizej 3 stopni (albo 5 nie jestem pewien). Co nie jest do konca takie normalne, bo osuszone powietrze cieple potrafi rozmrozic szybciej szyby. Ale tak juz sobie Panowie z Ingolstadt wymyslili. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się temu dziwiłem i uważam że nie jest to zbyt mądre bo suche powietrze szybciej odparowuje szyby... Tak myśle czy są jakieś przeciwskazania żeby kompresor nie działał poniżej ten temperatury... :mysli: :mysli: Chyba nie bo w większości aut działa...

BTW da się to jakoś przeVAGować żeby działało poniżej 5 st.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet przy niskich temperaturach gdy przyciskam ECON dioda zapala się lub gaśnie z czego wnioskuję,że klima włącza się i wyłącza. Jeżeli więc poniżej 5*C klima nie powinna się uruchamiać to dioda na przycisku ECON przy przełanczaniu teoretycznie nie powinna gasnąć sygnalizując wyłączoną klimę.Dzieje się tak np: w przypadku braku czynnika w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to włącz sobie tryb ECON poniżej 5 stopni i zobaczysz że nic sie nie stanie... powyżej słychać jak się włacza i zmienia nawiew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk Econ działa cały czas tak samo, nawet na mrozie można włączać , wyłączać co kto woli. Nie wiem jak to jest z działaniem sprężarki, je nie zauważyłem (ale też specjlanie nie sprawdzałem) aby dawała zimne powietrze po włączeniu. Nie ma co schładzać bo to na zewnątrz juz jest wystarczająco zimne. Ważniejsza sprawa to oszuszacz czyli to co chcielibyście żeby działało i pomogło odparować szybki... wyobrażacie sobie co by zostalo z osuszacza na takim mrozie? chyba nie trzeba tłumaczyć. Poza tym temat już był jeśli nie do b6 to napewno do b5. Ale akurat temperatura zamarzania wody nie zależy od modelu samochodu.

No dobra coś namieszałem, prędzej uszkodzeniu może ulec skraplacz chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim poprzednim aucie sprezarka od klimy chodzila nawet ponizej 0 stopni... bylo ja slychac jak sie zalaczala + falowanie obrotow. W Volvo np. jak sobei ustawiasz nawiew na przednia szybe to czy jest mroz czy nie automatycznie zalacza sie klimatyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...