Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W aucie ciepło, wskazówka na 60


Kamil Janota

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W moim A4 B5 (1.8, ben+gaz) mam taki problem, że wieje mega ciepłym powietrzem do kabiny,a sama wskazówka temperatury stoi cały czas na 60 stopniach. Znajomy mechanik napisał, że w wypadku takich nagłych mrozów coś może dostać do głowy, ale nie wiem ile w tym prawdy. Same przewody są ciepłe, ze zbiornika z płynem leci para, a sam płyn podczas pracy silnika jest ciepły. Silniczek chodzi równo , 1000 obrotów bez żadnego zająknięcia, w kabinie grzeje bardzo solidnie - problem jest jedynie w samym liczniku temperatury. Pytanie co to jest i czy trzeba się tym w zimową porę przejmować. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącz nagrzewnice żeby brała powietrze z wewnątrz auta a nie z zewnątrz to powinno pomóc. A jak nie to termostat do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącz nagrzewnice żeby brała powietrze z wewnątrz auta a nie z zewnątrz to powinno pomóc. A jak nie to termostat do wymiany

Miałem dodać jeszcze, że wczorajszego dnia jak sobie pochodziła , temperatura wzrosła do około 80 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo tematów jest o temperaturę pokazywaną na liczniku, pierwsze co można sprawdzić to błędy licznika bo możliwe że to licznik kopnął były nie jedne przypadki że wymieniono wcześniej wspomniany termostat i zero rezultatu. Ja radziłbym sprawdzić termostat (jak sprawdzić?) trzeba rozgrzać silnik tak żeby już miał te 90 st. i cyt. jeśli jest uszkodzony termostat to łatwo to sprawdzić,po uruchomieniu silnika daj mu się nagrzać do 70 stopni i sprawdż czy wąż od chłodnicy jest ciepły jeśli tak to puszcza termostat Jeśli termostat okaże się że nie przepuszcza i jest okej to następną rzeczą jest licznik. Sam osobiście miałem tak że raz było 120 st. raz 70 st. aż w końcu wskazówka padła, po podłączeniu innego licznika wskazówka działała idealnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wody do wymiany, nowy z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...