Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana silniczka poziomowania i dziwne zachowanie


_chris_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od miesiąca jestem posiadaczem Audi A4 B6. Kupiłem ją z kilkoma niedziałającymi rzeczami i jedną z nich był błąd poziomowania ksenonów. Po poradzie z forum i wykonaniu ustawienia świateł, błąd na FIS zniknął, jednak prawa lampa nie wykonywała żadnych ruchów (po zapaleniu ani w output test). Okazało się, że silniczek jest uszkodzony. Kupiłem silniczek, dzisiaj założyłem i..... Prawa strona chodzi ok. Za to lewa przestała działać poprawnie. Tzn 2 razy zadziałała ok, potem już idzie w dół bardzo mało, słychać jakby trybki przelatywały, potem albo pójdzie w górę albo w ogóle nie i zostanie na tym miejscu. Kilka razy kasując błędy (przy każdym kasowani włącza się poziomowanie) zachowanie tego silniczka jest inne. Albo w ogóle się nie rusza (ale słychać że coś tyrczy) albo rusza się trochę na dół, tyrczy i zostaje na dole.

Czy jest jakaś procedura zakładania tych silniczków? Możliwe że pech taki że drugi padł? Z góry dzięki za wszelakie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że też padł.

Wymień.

Jakiejś specjalnej procedury przy zakładaniu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak terkocze to możliwe że trybiki które napędza wytarły się .... bez rozebrania będzie ciężko stwierdzić co nie bangla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak terkocze to możliwe że trybiki które napędza wytarły się .... bez rozebrania będzie ciężko stwierdzić co nie bangla

No właśnie te trybiki wyglądają całkiem w porządku. Zamówiłem już taki silniczek, zobaczymy jak przyjdzie i podmienie. Jak zakładałem oba to ten wykręcany element ustawiałem na środku mniej więcej, a silniczki w pozycji też środkowej. Czy jest różnica w jakiej pozycji silniczek został wyłączony? Czy one się potem same ustawiają w odpowiednią pozycję?

A jeśli to trybiki to czy można takie same dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy one się potem same ustawiają w odpowiednią pozycję?

https://a4-klub.pl/index.php?/topic/279665-poziomowanie-reflektorow-xenonowych-procedura/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już wiem z ustawieniem samych ksenonów. Bardziej chodziło mi o pozycje silniczków.

Tak czy inaczej, ten drugi się zepsuł. Nie ustawiał się w jednej z trzech pozycji wstepnych tylko zupełnie losowo. Po wymianie na nowy, wszystko gra aż miło :)

Dzięki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...