Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Utrzymujące się ciśnienie w układzie chłodzenia


Krzysztof Gruca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam sprawę do was, mianowicie moja babcia(a4 b5 AHL 1.6-74KW) z 11.1997,wydaje mi się że za długo trzyma ciśnienie płynu. Zbiorniczek płynu ,czujnik temp + oring  ,  korek, termostat - wszystko nowe. Więc tak zapalam, robi mi się małe ciśnienie i wzrasta z czasem w płynie to normalne jest więc spoko, ale jak już np. po 30 min jazdy gaszę silnik , patrzę wąż jest napięty-norma bo silnik chodził ale po jakimś czasie ciśnienie powinno zniknąć-tak mi się wydaje a tu niespodzianka . 3 dni auto stało pod blokiem i ciśnienie trzymało-wąż napięty jak po zgaszeniu silnika tylko że zimny. Mam tam kilka wycieków które na trasie nie puszczają ani 1  kropelki płynu ale jak zagaszę motor to ciśnienie zostaje a płyn sobie gdzieś tam ucieka ,wkurza już mnie to. Więc pytam ,czy ciśnienie po zgaszeniu silnika może się utrzymywać aż 3-4 dni(oczywiście płyn już dawno zimny) czy być może coś się mi zablokowało i dlatego tak długo trzyma ciśnienie.Wcześniej miałem większy wyciek z wężyka to ciśnienie spadało szybciej,teraz wymieniłem węzyk i ciśnienie trzyma 3-4dni a płyn gdzieś tam kap kap, Czy to normalne-bo ja już zgłupiałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwwna sprawa, cisnie powino spadac wraz z stygnieciem silnika

weze wodne da sie zcisnac czy twarde jak kamien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mortek1986 napisał:

dziwwna sprawa, cisnie powino spadac wraz z stygnieciem silnika

weze wodne da sie zcisnac czy twarde jak kamien?

Witam , węże wodne zimne  są minimalnie miękciensze  niż jak silnik po zgaszeniu, prawie żadna różnica , na pewno do gąbki to daleeeeeeeeko. Dziwna sprawa może zablokował się termostat , nadmieniam że nagrzewnica grzeje jak szalona a i jeszcze nowa chłodnica . Auto nie widziało nigdy wody w silniku-zawsze dolewałem płyn  co by tam się nie pokamieniało tam coś ale ileż można dolewać? Co jest odpowiedzialne za spadek ciśnienia na zimnym silniku KOREK zbiorniczka ,czy może TERMOSTAT???????????????????????????/Pompa raczej odpada chociaż stara ( za 10 tyś rozrząd będę robił to wymienie też oczywiście) Niby te części mają 1 rok -to są prawie nowe a nie jak pisałem -nowe. ale 1 rok to i tak mało na awarie. Chłopaki podrzućcie  mi jakieś  pomysły, bo mnie już też zaczyna brać ciśnienie na ta autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...