Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w komorze silnika


harry-82

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy/Koleżanki potrzebuje pomocy. Mianowicie wywalilo mi olej w komorze silnika (asn) mniej więcej w połowie z jednej i z drugiej strony. (dwie uszczelki jednocześnie chyba nie mozliwe:kwasny:) olej poszedł na kolektor i zaczęło się dymić. Na chwilę przed tym zauważyłem że wspomaganie nieco kula. Temperatura była ok. Masła nie ma. Co może być przyczyną czy mogło gdzieś węże hydrauliczne wywalic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrobi zdjęcie i oznaczy dokładnie z których miejsc cieknie? ewentualnie zaznaczy na gotowym już zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem ze właśnie nie wiem skąd to prysło. Jak bym widział to znalbym przyczynę. Zdjęcie nic nieda. Komora jest opryskana na wysokości głowic z jednej i z drugiej. Uszczelki raczej wykluczamy bo dwie na raz to był by światowy pech. Pytanie czy moglo gdzieś tak z pompy albo z węża dać bo ciśnienie musiało być dość znaczne. Dziś odpalilem zero wydmuchow ,kapania. Jedynie co mam wrażenie że ubyło oleju od wspomagania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no stojąc przodem do auta to po lewej stronie przy głowicy idzę właśnie wąż od wspomagania może z niego trysneło. Przeczyść wszystko dokładnie dolej płynu i obserwuj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak zrobię na piątek ustawiony mechanik. (uczciwy) napiszę jak się sprawą rozwiązała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że mozliwe. Zamarzły mi odmy kilka dni temu i wywaliło z dwóch głowic na kolektory wydechowe. Kilka dni smierdziało spalonym olejem w kabinie i na razie jest ok. Czeka mnie wymiana uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uszczelki wydmuchalo dwie? Czy tylko odma poszła? U mnie auto przejechało ładnych kilka km. zanim doszło do awarii.

Orientacyjne jakie mogą być koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamknięty. Mechanik wymienił mi dwie uszczelki pod deklami. Nie wiem co było przyczyną że tak prysło póki co jest ok. Dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo , po kilku dobrych kilometrach zaczęło śmierdzieć spalonym olejem. Ile cie kosztowała wymiana z uszczelkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...