Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie elementu czy drobna korekta ?


TomOskroba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jako, że blacha i lakier to rzeczy na których kompletnie się nie znam i nigdy nie miałem zdolności malowania, a zaakceptowałem przy kupnie drobne ubytki/odpryski na lakierze mam do Was następujące pytanie:

czy przy takich odpryskach wystarczy jakaś drobna korekta czy wypada malować cały element ?

mam taką dziurkę jeszcze na drzwiach kierowcy w okolicach lusterka i lewy błotnik przy samym plastiku trochę podjeżdża rudą.

 

http://www107.zippyshare.com/v/DD50Sj3f/file.html

http://www107.zippyshare.com/v/qV4sETao/file.html

http://www107.zippyshare.com/v/CWmaYcFy/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym robił te ubytki sam, potraktował cortaninem f, po 24h podkład epoksydowy, po 24h 2-3 warstwy lakieru pod kolor, po 24h lakier bezbarwny. aha wczesniej tam gdzie ruda zczyścic aby lekko zeszła i na resztki rdzawego nalotu cortanin i bedzie spoko. po co maske malować całą jak masz ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się. też mi się wydaje, że można zrobić korektę. tak samo z błotnikiem który już delikatnie podchodzi, nie ?

mogę wrzucić potem zdjęcie.

jednak mimo wszystko. nie wiem czy dam sobie rade. nie wiem czym wyczyścić ta dziurę, czy kłaść grubo czy nie grubo.... totalnie jestem ciemny w tym temacie.

będę miał sporo czasu i mogę to zrobić sam jednak potrzebuję dokładniejszej instrukcji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sporo masz tych kropek to bym całą maskę pod delikatny szlif dał i nowy lakier. Auto powypadkowe? Coś za dużo tej rudej masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewypadkowe, maska ori sprawdzane miernikiem, oprócz tych kropek lakier prezentuje się b.dobrze jak to w zadbanych b6.

płytkie rysy do korekty polerką.

odnośnie dziurek/odprysków to one świadczą że auto miało wypadek ?:kox:

no chyba nie. wystarczy pare kamyczków.

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomOskroba napisał:

jednak mimo wszystko. nie wiem czy dam sobie rade. nie wiem czym wyczyścić ta dziurę, czy kłaść grubo czy nie grubo.... totalnie jestem ciemny w tym temacie.

będę miał sporo czasu i mogę to zrobić sam jednak potrzebuję dokładniejszej instrukcji

zasada jest taka, że kładziemy obojętnie co ale cienko po wyschnięciu dajemy drugi raz, słuchaj jak chcesz fachowej instrukcji to poczytaj sobie na lakiernik.info.pl tam załóż temat i Ci ludzie fachowo pomogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...