Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy, kopcenie


OskarF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Kupiłem kilka dni temu a4 b7 2006, 2.0 TDI BRD (170km). Mam problem.. Od początku wydawało mi się, że auto nie jedzie tak jak powinno i strasznie mocno śmierdzą spaliny oraz kopci na postoju na biało/niebiesko zanim się rozgrzeje. Dzisiaj z ciekawości pojechałem na hamownię i okazało się, że brakuje AŻ 30km... Auto stoi już u mechnika. Komputer pokazał wszystko w normie. Synchronizacja wałków rozrządu ok, wtryski według komputera ok, przepływomierz według komputera ok, turbina według komputera również ładuje bardzo dobrze. Ktoś miał podobny problem? 

Czytałem podobne tematy ale w większości przypadków były to wtryski, które u mnie chyba są ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzebaby chyba zrobic komplet logow statycznych i dynamicznych. jest w nim jeszcze DPF? moze jest zapchany. sprawdzales czy auto bylo na akcji serwisowej z pompkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do EGRu. Szczelność pierścienia przepustnicy -czasami bywa że go nie ma wogle bo wylatuje w kierunku cylindrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MarekMiskiewicz napisał:

dpf do wypierdzielanie, kolektor do czyszczenia iturbo 

Usuwanie sprawnego DPF-a jest nieporozumieniem i narażaniem się na koszta.

Najpierw należy wykonać diagnostykę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pustego dpf-a i wyłaczony w kom. ale przez pusta puche jest glosniej w kabinie wiec zastanawiam sie nad rozwiazaniem takim :

http://allegro.pl/katalizator-audi-a4-b7-1-9-2-0-tdi-2004-2008-i6687591098.html

i

http://allegro.pl/rura-laczaca-audi-a4-b7-1-9-2-0-tdi-2004-2008-i6687589276.html

lub

http://allegro.pl/katalizator-tlumik-audi-a4-1-9tdi-bke-brb-antpol-i6670762122.html

 

co myślicie o takim rozwiazaniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pusta puszka dpf - nie,

1 i 2 więc katalizator   - tak,

3 zdecydowanie  -  nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2017 o 10:30, Musashi napisał:

w jakich warunkach warsztat sprawdzal auto na komputerze? byles przy tym?

Byłem przy tym. W momencie gdy auto było podpięte na hamowni gość podłączył komputer i wszystko sprawdził.

Dnia 21.01.2017 o 02:36, wojtekm napisał:

Logi statyczne/ dynamiczne robiłeś? Wklej tutaj 

Dzisiaj znowu odstawiłem do kolejnego mechanika. Powiem mu żeby to zrobił. 

Dnia 20.01.2017 o 00:48, moniuh napisał:

trzebaby chyba zrobic komplet logow statycznych i dynamicznych. jest w nim jeszcze DPF? moze jest zapchany. sprawdzales czy auto bylo na akcji serwisowej z pompkami?

Nie mam pojęcia czy jest dpf. Raczej jest bo komputer pokazywał % wypełnienia oraz kiedy wypalał i wypali. Sprawdzałem i nie był a akcja niestety skończyła się w styczniu 2016....

Problem nadal nie rozwiązany. Kolejny mechanik dzisiaj sprawdza dalej. Mają dostęp do sprawdzenia wtrysków także jak będzie taka potrzeba to od razu to zrobią. Dzisiaj będę widział coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, OskarF napisał:

Dzisiaj znowu odstawiłem do kolejnego mechanika. Powiem mu żeby to zrobił.

Tylko niech ci je udostępni. Inaczej nic nie podpowiemy. Poszukaj może lepiej spotów w rejonie albo kogoś z forum z VAG-iem, szybciej czegoś się dowiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Musashi napisał:

Tylko niech ci je udostępni. Inaczej nic nie podpowiemy. Poszukaj może lepiej spotów w rejonie albo kogoś z forum z VAG-iem, szybciej czegoś się dowiesz...

Także szukam kogoś z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam audi a4 b7 2.0 tdi, po ruszeniu samochód zaczął dymic na czarno i nie ma mocy. Obroty nie przekraczają nawet 2 tyś. Nie wiem co to może być. Pomoże mi ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...