Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedogrzany silnik 1.9 TDI BRB czy to normalne w zimie?


M@tti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem że przy obecnych temperaturach (około zera lub nieco poniżej zera) silnik nie osiąga swojej temperatury (90 stopni) podczas spokojnej jazdy lub podczas pracy na biegu jałowym.

Oczywiście jeśli podczas jazdy porządnie mu "wstawię" to bez problemów nagrzewa się do tych 90 stopni, ale wystarczy np zjechać na chwilę na parking i temperatura po chwili obniża się, oczywiście bez wyłączania silnika.

Pytanie czy jest to norma w każdym BRB w zimie czy może powinienem szukać jakiejś usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko opisać jak to jest u mnie w bliźniaczym silniku BKE, też się bardzo zdziwiłem.

Niedogrzany, od razu zapewne jest coś nie tak,  porównanie temperatur na zegarach i w komputerze i wywnioskowałem :kox: , że na pewno termostat uszkodzony i szybko go zamówiłem :facepalm:

Na szczęście koledzy w innym temacie sprowadzili mnie na ziemię, poradzili abym sprawdził dolny wąż czy ciepły i oczywiście mieli rację:hi: (termostat kiedyś się przyda, ale ile teraz roboty zaoszczędzone)

Wniosek - niestety przy tych temperaturach tak to jest.

Wczoraj dla próby przejechałem się ze 20 km i choć od 10 km na zegarach było 90 st.  to termostat jeszcze nie puścił, więc pewnie gdybym chwilę postał to i temperatura by spadła.

Tyle od amatora :)

 

Edytowane przez Endrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnie, jeżeli jest możliwość to po odpaleniu wyłączam nawiew "OFF" i szybciej łapie temperaturę. Do pracy mam 23km, po 10km na zagarach 90*C więc silnik dobrze się nie zagrzeje nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to normalna sytuacja zimową porą, przy ujemnych temperaturach przyjdzie wiosna i będzie szybko się nagrzewał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że przy ujemnych temperaturach silnik zagrzewa się zdecydowanie wolniej, natomiast też zdarzyło mi się iż płyn chłodniczy przymarzł i było go poniżej poziomu minimum- przez swoje zaniedbanie zapomniałem sprawdzić i silni w ogóle się nie zagrzewał, w aucie panowała totalna zima, więc polecam też sprawdzić stan i jakość tego co zalewamy do układu chłodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...