Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] AIRBAG - kontrolka zapala sie nawet po skasowaniu bledu


Piszpunt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam nastepujacy problem w moim Audiku.

Ok. wrzesnia zapalila mi sie kontrolka od Airbag pierwszy raz. Pojechalem do znajomego pod VAG - zczytalismy bledy i wyszlo cos w stylu "Passenger seat - Impedence too high". Blad zostal skasowany byla cisza.... az do niedawna.

Kontrolka znow sie zapalila - blad ten sam. Skasowalem blad - przejechalem moze z 10 kilometrow i znow sie zapalila.

Pytalem lokalnych mechanikow, ale opowiadaja historie w stylu "bo fotel sie przyzwyczail do jezdzenia z pasazerem, a teraz jezdzisz bez" itp.

Co moze byc przyczyna tego bledu w fotelu pasazera i jak moge sprobowac to naprawic we wlasnym zakresie ?

Z gory Wielkie dziekuje i pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod fotelem są kostki do airbaga, rozłącz je, przeczyść (może zaśniedziały), podłącz, wykasuj blędy. Wtedy będziesz wiedział czy to była przyczyna świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

wlasnie skonczylem czyszczenie kostek od AIRBAG'a. Odlaczylem obydwie kostki, napsikalem tam srodka do czyszczenia stykow i posprawdzalem kabelki.

Przy okazji kasowania bledu zapisalem jego dokladna tresc:

01218 - Side Airbag Igniter: Passenger Side (N200)

32-10 - Resistance too High - Intermittent

Zobaczymy ile teraz pojezdzi zanim sie znow zapali kontrolka....

P.S. zanim odlaczylem klemy z akumulatora podswietlenie zegarow mialem ok. po ich ponownym podlaczeniu nie mam podswietlenia temperatury i wskaznika paliwa....

i jak tu sie nie wnerwic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że czyszczenie styków pomogło i poducha już Ci nie świeci ?!

To teraz będziesz musiał wyciągnąć zegary i wymienić żarówki od nieświecących wskaźników bo prawdopodobnie przepaliły się. Tutaj masz link do wątku w którym umieściłem kiedyś zdjęcie dotyczące żarówek w zegarach

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_afn_kontrolki_w_liczniku-t47736.0.html;msg518008#msg518008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo - przejechalem 200 km i poducha sie nie zapalila, wiec mozna powiedziec,ze w pewnym stopniu czyszczenie pomoglo - pytanie tylko na jak dlugo.

Dziekuje za link - troche glupia sprawa,zeby kontrolki sie spalily po odlaczeniu klem z akumulatora...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz.olma

Mam podobny problem jak kolega wspominal od jakiegos czasu wlasnie swieci sie poducha,czy w mojej a4 z 96 roku tez to bedzie to samo mam w nim tylko 2 poduszki,a jak kiedys kolega sprawdzal vagiem to pokazywalo blad 179 chyba i to bylo cos w zapalniku podobno,czy to bedzie to musze sie wkoncu na to popatrzec tylko nie wiem w jakim miejscu to szukac i co rozbierac.Domyslam sie ze to bedzie cos zwiazane z wilgocia w aucie bo ta kontrolka sie zaswiecila jak autko stalo w garazu w nocy i rano sie juz swiecila az do teraz,a wczesniej autko zawsze stalo na zewnatrz.pozdrawiam i dziekuje z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś dokładnie sczytać błąd, podejrzewam, że mógł pojawić się problem z taśmą poduszki kierowcy ona się przeciera lub z kabelkami, które łączą taśmę poduszki z poduszką może się przerwały lub słaby kontakt albo wtyka się poluźniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...