Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobiony DPF w 1.9 110


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze. Nie piszę tym razem w sprawie jeszcze posiadanego przeze mnie audi, ale ogłoszenia które znalazłem. Zainteresowałem się skodą octavią z 2001; wyposarzenie ma takie, że nie wiedziałem, że w skodzie się tak da :D. Ma dorobiony DPF czego niestety moja sytuacja wymaga. Zastanawiam się na jakiej zasadzie to może działać i jakie może sprawiać problemy (zakładam trudność w uzyskaniu pomocy w polskich warsztatach gdzie dpfy się usuwa a nie naprawia przecież :D). Teoretycznie powinno mieć to połączenie z ECU co chyba nie jest wykonalne - czy pierwsz edpfy nie korzystały z czegoś więcej jak lini K ? Pół biedy jeśli po prostu jest tam wstawione coś z jakiegoś nowszego modelu 1.9 i jak się coś pochrzani to wstawię jakiś zamiennik na podstawie numeru i tyle. Sprawa się nieco skomplikuje jeśli jest tam jakieś niestworzone cudo jakiego na gotowo nie znajdę. Czy taki "wymyślony" DPF też normalnie mi zregenerują w polskich zakładach (nie wiem czy je się czyści, wymienia wypełnienie czy jeszcze coś innego)? Jest w stanie ktoś rozwiać moje wątpliwości?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dokładane DPFy za Odrą to nic innego jak zwykła pucha z wkładem. Nie ma tam żadnej komunikacji ze sterownikiem, diagnostyki, czujnikow itp, coś na zasadzie dodatkowego katalizatora i to wszystko. Stan zapylenia musisz niestety kontrolowac samodzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wygląda ew naprawa? Normalnie mi to zregenerują czy będą problemy?

BTW temat do przeniesienia, bo trochę w nocy nie zauważyłem odnogi "inne marki" :D i wgl w nocy śniło mi się, że ktoś odpisał, że był fabrycznie montowany LOL

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam- to zwykła pucha. W środku wygląda jak zwykły kat, więc przypuszczam że i procedura serwisowania wygląda tak samo. Chcesz mieć sprawne- wymieniasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...