Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak prawidłowo zakodować moduł komfortu Golf IV '03


daniel0608

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem, a mianowicie w moim autku golf iv 2003 rok silnik ASZ 131km i mam w nim szyberdach   działał bez problemu tzn. gdy wyjąłem kluczyk ze stacyjki sam po chwili sie dosuwał , niestety po odłączeniu akumulatora szyberdach się nie dosuwa, trzeba robić to guzikiem samemu. Kiedyś miałem taką sytuacje i jakimś cudem to zrobiłem chodź nie wiem jak. Pomogł mi wtedy program VAG COM lite lub polski vag 4.9. Ale wtedy gdy wchodziłem w Moduł Komfortu 46 to gdy wybierałem 07 coding to była możliwość zmiany i dodanai np. +64, a teraz kod jest stale 00259 i tu problem ze nie mogę go zmienić , bo ten wgl czegoś innego dotyczy , a gdy wchodzę w instalację 35 to brak komunikacji. W moim vagu nie ma nawet pomocnika kogowania co zrobić aby był? mam zwykły kabel Vag KKL 409.1

Z góry dziękuję i proszę o pomoc;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź VCDS Lite 1.2 działa bez problemu z kablami KKL. po za tym po odłączeniu zasilania nie powinien moduł gubić kodowania. może przejedź dachem od pozycji skrajnej do skrajnej przytrzymując guzik kilka sekund dłużej i sprawdź czy po tym zabiegu szyber będzie się sam dosuwał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten programik i w 35 nie wchodzi , a w 46 owszem, tylko tam kodowanie jest inne od 00256 do 00259 , a wiem ze gdzies kiedys kodowałem co wyjściowe było chyba 06672 (soft coding) i mozna było dodawac funkcje  wystarczyło doddacnp +64 lub +32 wgl nie wiem po czym sie zrobiła ta zmiana ze teraz sa inne kodowania w module komfortu , da się to cofnąc aby tak kodować jak wczesniej? A takie kodowaie przyciskiem nie pomaga.

A moze jest jakaś funkcja wejść w moduł konfortu 46 potem adapracja i w jakims kanale jest to dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie modułu komfortu

Wybieramy opcję CODING 07 (aby aktywować dane funkcje dodajemy do siebie poniższe wartości i ich sumę zapisujemy jako kodowanie sterownika):

+1 – aktywacja alarmu (wersja dla UK i Irlandii)
+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy
+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)
+8 – aktywacja alarmu
+16 – blokada zamka klapy bagażnika po przekroczeniu 5km/h (zamek odblokuje się automatycznie po zwolnieniu poniżej 5km/h)
+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)
+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)
+128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie
+256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)
+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami
+1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu
+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)
+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).
+8192 – wyłączenie funkcji SAFE (tylko dla USA i Kanada – wersje samochodów przeznaczone na ten rynek mają tylko jeden silnik w zamku, pozostałe auta mają dwa – jeden zamyka zamek a drugi aktywuje funkcję SAFE czyli brak możliwości odblokowania auta z wewnątrz - włącznik w tapicerce drzwi kierowcy - po zamknięciu samochodu pilotem lub kluczykiem)
+16384 – informacja dla silników szyb o zamontowanych szybach dwuwarstwowych
Adaptacja modułu komfortu

Wariant modułu komfortu – ADAPTATION 10, kanał 61:

0 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce
1 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w korbach
2 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce
3 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

Aktywacje poszczególnych opcji komfortu – ADAPTATION 10, kanał 62:

+1 – Komfortowe zamykanie szyb pilotem
+2 – Komfortowe otwieranie szyb pilotem
+4 – Komfortowe zamykanie szyb kluczykiem
+8 – Komfortowe otwieranie szyb kluczykiem
+16 – Komfortowe zamykanie szyberdachu pilotem
+32 – Komfortowe otwieranie szyberdachu pilotem
+64 – Komfortowe zamykanie szyberdachu kluczykiem
+128 – Komfortowe otwieranie szyberdachu kluczykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem to tylko jesli wchodzę w coding 07 to mam tam wartość 00259 i na inna zmienić się nie da ( jedynie zakres 00256 do 00259, a wiem ze kiedyś przed  odpięciem aku było tak jak w opisie. wie ktos czemu teraz jest 00259 kodowanie?

A moze zeby dało sie połączyć z centralnym zamkiem 35 to tam by sie dało?

A i mój program nie ma tez długiego kodowania w zakładce 07 coding, ciekawe czy jest jakiś co z moim kablem pojdzie KKL 409.1

 

CHODZI MI TYLKO JAK ZROBIĆ AUTOMATYCZNE ZAMYKANIE SZYBERDACHU PO WYJĘCIU KLUCZYKA ZE STACYJKI a ta funkcja jest bo już tak było

Edytowane przez daniel0608
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A jakieś błędy są czy w ogóle żadnych błędów.Przeskanuj auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pusto brak błędów no poza jednym ale nie istotnym  silniczkiem v71 regulacji nagrzewnicy. Ale w auto scan idzie tylko do połowy skan i rozłącza  mysle ze to wina ze nie mam połączenia z 35-centralny zamek , może inny program? Używam win 10 , a moze jak lapka pożyczę z win xp to pójdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VW nie ma 035 tylko 046... 

Podaj jaki masz numer modułu sterownika

Możesz użyć tego programu, ale nie wiem czy akurat Twój sterownik obsłuży: http://www.motordiag.cz/mkm/index.php

A co do VCDS to masz tu pewną paczkę:  https://a4-klub.pl/topic/350881-vag-com-3112-pl-en-vcds-lite-12-informacje-instalacja-problemy/?page=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1C0 959 799 B

Ten mam na 99%

Zastanawia mnie czemu rok temu w module konfortu 46 była mozliwosc kodowania dodajac  +8 + 16 + 32 +64 itp itd , a teraz jest kodowanei tylko 00259

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

07-Kodowanie:

Comfort System (J393) Coding
00064 = 2 Doors / 2 Power Windows
00066 = 4 Doors / 2 Power Windows
00256 = 2 Doors / 4 Power Windows
00258 = 4 Doors / 4-Power Windows
+00001 = Selective Locking inactive

010-Adaptacja:

A003,0,Auto-Lock
A003,5,Auto-Lock
A003,6,The doors will lock automatically when the
A003,7,vehicle reaches a speed of 15 km/h or 10 mph.
A003,8, 
A003,9,Specification: 0 = off/1 = on

A004,0,Auto-Unlock
A004,5,Auto-Unlock
A004,6,The doors will unlock automatically when the key
A004,7,is removed from the ignition switch.
A004,8, 
A004,9,Specification: 0 = off/1 = on

A005,0,Interior Monitoring
A005,5,Interior Monitoring
A005,6,Activation of interior monitoring system.
A005,7, 
A005,8,Specification: 0 = off/1 = on

A006,0,Unlock Horn
A006,5,Unlock Horn
A006,6,Horn beep when unlocking via remote control.
A006,7, 
A006,8,Specification: 0 = off/1 = on

A007,0,Lock Horn
A007,5,Lock Horn
A007,6,Horn beep when locking via remote control.
A007,7, 
A007,8,Specification: 0 = off/1 = on

A008,0,Unlock Blink
A008,5,Unlock Blink
A008,6,Blink when unlocking via remote control.
A008,7, 
A008,8,Specification: 0 = off/1 = on

A009,0,Lock Blink
A009,5,Lock Blink
A009,6,Blink when locking via remote control.
A009,7, 
A009,8,Specification: 0 = off/1 = on

A010,0,Country Setting
A010,5,Country Setting
A010,6,Country setting for alarm horn.
A010,7, 
A010,8,1 - Rest of World (RoW)
A010,9,2 - Germany
A010,10,3 - Great Britain
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...