Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Folia pod magnes od anteny CB


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chodzi o folie pod magnes to seryjnie musisz mieć jakąś osłone silikonową lub gumową, bo inaczej miał byś porysowany cały lakier, a jeśli chodzi o znaczenia radia to dobra antena to połowa sukcesu ale do tego jest potrzebne dobre radyjko, ja mam akurat presidenta johne II i do tego antenę midlanda i szczerze moge polecić taki zestawik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie w sprawie antenki sirio ml 145 czy do tej anteny orginalnie jest jakas folia aluminiowa do podklejenia na magnes i jeszcze jedno pytanie jakie ma znaczenie radio cb jezeli mam dobra antene ml a radio cobra 19 ultra. :gwizdanie:

Folia alu powinna być na pewno podklejona bo ciężko będzie antenę zestroić i tak jak napisał 84mlody gumowa podkładka tez musi być .Antenę masz najpopularniejsza na runku a radio to twój wybór ale to kaszana zainwestuj w coś lepszego np. U520
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej antence jak piszesz (1.5 m) zasieg powinienes miec minimum jeszcze raz taki... generalnie zasieg wlasnie zalezy od anteny-im dluzsza tym lepszy... sa anteny z cewka ktora zastepuje dlugi bat ale z takich polecam Presidenta i Sirio. radyjko natomiast da Ci funkcje, "squelch" redukcja szumow jest w kazdym... ale mozesz jeszcze miec "ASC" (automatyczna redukcja szumow), "RF Gain" (czulosc odbiornika), tzw "szybka 19" (przycisk do szybkiego przechodzenia na 19 kanal(ogolny)), "hi cut"(redukcje wysokich tonow), itd

ja jezdze na radyjku President Johnny II z ASC + antenka Sirio AS-100 i w zupelnosci mi wystarcza :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej antence jak piszesz (1.5 m) zasieg powinienes miec minimum jeszcze raz taki... generalnie zasieg wlasnie zalezy od anteny-im dluzsza tym lepszy... sa anteny z cewka ktora zastepuje dlugi bat ale z takich polecam Presidenta i Sirio. radyjko natomiast da Ci funkcje, "squelch" redukcja szumow jest w kazdym... ale mozesz jeszcze miec "ASC" (automatyczna redukcja szumow), "RF Gain" (czulosc odbiornika), tzw "szybka 19" (przycisk do szybkiego przechodzenia na 19 kanal(ogolny)), "hi cut"(redukcje wysokich tonow), itd

ja jezdze na radyjku President Johnny II z ASC + antenka Sirio AS-100 i w zupelnosci mi wystarcza :good:

Zasięg nie zależy tylko od sprzętu ale od pogody i ukształtowania terenu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sprzęt to jakieś 60%, a jeśli chodzi o to co napisał nike21 to racją też że zasiąg ma zdecydowanie za krótki, ale jeśli mu starcza to :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje folia przyklejona do anteny??

Bo jak na moje to ona przed niczym nie zabezpiecza....Brudy i tak sie do niej przyczepiaja,a dodatkowo jak brudna jest klapa/dach to i tak porysuje lakier.Najlepszym rozwiazaniem jest przyklejenie foli na czysty element nadwozia.Najwyzej porysuje sie nam folia,ale nie lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze przed założeniem anteny i tak musisz przytrzeć szmatką najlepiej lekko wilgną kawałek na dachu, oraz folie pod magnesem i wtedy dopiero stawiasz antene! NIGDY nie robisz tego bez tej czynności bo inaczej zawsze porysujesz lakier :good::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niczym nie czyszcze i jakos rys nie mam... moim zdaniem najwazniejsze zeby przy sciaganiu nie przesuwac tylko "przelamac" i podniesc...

a jesli chodzi o folie to tak jak napisal bieniek przykleja sie ja na nadwozie a nie na magnes :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak antene masz rzuconą w bagażniku (tak jak ja to zawsze mam zrobione) to pod spodem poprzyklejają Ci sie drobne kamyszki itp, to wtedy zawsze warto chociażby ręką przyjechać po osłonce by ściągnąć z niej zabrudzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy folia aluminiowa musi byc bo jezdzilem bez niej i bylo ja ciezko dostroic dopiero jak ja zalozylem bylo ok. i bardzo szybko zostala zestrojona wynik swr 1;2.A jesli chodzi o zasieg to ostatnio rozmawialem z gosciem z odleglosci jakies 14km i narazie to rekord na mojej antenie, a w miescie wiadomo wiecej jest cb wiec odleglosci sa raz wieksze raz mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...