Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampka podsufitki


Rafal2410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam xhcialbym jak bybktos mogl zadac pare pytan co do lampki w podsufitce poniewarz nie zapala sie po otwarciu pilotem ani otwarciu drzwi a tak pozatym to dziala . poswietlenie nog dziala zaswieca sie . i moje pytanie czy ona zalaczana jeat masa ? Bo prad w niej jest caly czas. Ponpka daje inpuls do jej zalaczenia jakiemus przejaznikowi? Tylko inpuls czy zamyka obieg na czas swiecenia i w ten sposob ja uruchamia ? I ktore kable w pompce odpowiadaja za podswietlenie po otwarciu ? Czy podswietlenie nog powinno swiecic w dzien ?z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 2 kostki w pompce jedna czarna mała z małymi pinami a druga większa czarno fioletowa w środku z 2 kabelkami +/- to podaję ci spis kabli w kostkach. 

1 czarny z niebieskim paskiem stacyjka 
2 czerwony stacyjka 
3 szary z białym paskiem sterowanie zamek klapy bagażnika 
4 niebieski z czerwonym paskiem sterowanie zamek klapy bagażnika 
5 zielony z niebieskim paskiem sterowanie drzwi kierowcy 
6 brązowy z białym paskiem sterowanie oświetleniem kabiny 
7 czerwony zwora do pinu 9 
10 brązowy z białym paskiem krańcówki drzwi 
11 żółty z niebieskim paskiem sterowanie drzwi pasażera 
12 brązowy z białym paskiem sterowanie oświetleniem kabiny 
Druga wtyczka zasilająca 
1 12V 
3 masa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3 wtyczki 0c3fd2656fb1fae6.jpg

Zawartość dodana 32 minutes later

po zmostkowaniu brazowo białem  z plusem nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rafal2410 napisał:

mam 3 wtyczki 0c3fd2656fb1fae6.jpg

Zawartość dodana 32 minutes later

po zmostkowaniu brazowo białem  z plusem nic sie nie dzieje

To niestety koledze nie pomogę mam przed lifta i tylko 2 kostki także trzeba szukać na necie schematu budowy kostek pompki centralnego zamka, ale jeszcze przed tym podłącz vag i sprawdź czy pompka wyświetla jakieś błędy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie pompka nic nie wyswietla . zero błedów . nawet nei wiedziałem ze w lampce podsufitki sa tyki odpowiadajace za podswietlenie wszystkich guzików w aucie i air supresion cokolwiek to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sprawdziłbym w samej lampce. Przecież po otwarciu drzwi lampki w nogach zapalają się. Sprawdź sam przełącznik światła, może coś szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem czysciłem miałe rozłozona na czynniki pierwsze sprawdzałem wszedzie luty i lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafal2410 napisał:

sprawdzałem czysciłem miałe rozłozona na czynniki pierwsze sprawdzałem wszedzie luty i lipa

Czyli mamy kilka przyczyn już z głowy. Żeby to był przed lift to bym pomógł jak najbardziej ale w takiej sytuacji to jest tak nie działa podświetlenie ani z pilota ani po otwarciu drzwi. Wykluczyć możemy pompkę centralnego zamka bo pewnie były błąd jakiś albo by wcale nie działało oświetlenie. Wykluczyć można mikrostyki w drzwiach to jako drugie. Pozostaje znaleźć info o kostkach centralki i dowiedzieć się który odpowiada za oświetlenie/wysyłanie impulsu o włączeniu/zgaszeniu światła. Innej moim zdaniem opcji nie ma chyba że jest to niech ktoś dopowie. Jeszcze może niech kolega pobada miernikiem ciągłość kabli od lampki do pompki.

PS. A po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki jest oświetlenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po wyjeciu kluczyka nie swieci . dzisiaj jad kupic miernik bo nie mam czym masy zmierzyc a chyba tak jest załaczane swiatło znalazłem schemat ale sie nie zgadza z moim modułem . wiem ze za oswietlenie odpowiada czarna kostka w pompce bo po jej odłaczeniu gasna swiatła i po moich zabieach narobiłem sobie bigosu bo zgasł mi fis i pisze sich na liczniku kilometrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy posiadasz centralny zamek z pilotem i alarmem czy bez.

Według Autodaty, niestety nie mogę zrobić zrzutów ;) :

z pilotem bez alarmu

bezpiecznik F38 A, kable: czerwono niebieski z lampki [3] na wtyczkę A [12] pompki, brązowy masa [2];

z pilotem i alarmem

bezpiecznik F14 10A, kable: czerwono niebieski do lampki 30a, brązowy masa [31], brązowo biały z pompki B[6] na lampkę [TK].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Alfi napisał:

Nie napisałeś czy posiadasz centralny zamek z pilotem i alarmem czy bez.

Według Autodaty, niestety nie mogę zrobić zrzutów ;) :

z pilotem bez alarmu

bezpiecznik F38 A, kable: czerwono niebieski z lampki [3] na wtyczkę A [12] pompki, brązowy masa [2];

z pilotem i alarmem

bezpiecznik F14 10A, kable: czerwono niebieski do lampki 30a, brązowy masa [31], brązowo biały z pompki B[6] na lampkę [TK].

 

z pilotem bez alarmu posiadam dzieki bede szukał po nich 

Edytowane przez Rafal2410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.panowie mam problem z oświetleniem wnętrza auta.Lampka mi się zapala ale po zamknięciu drzwi a po otwarciu gaśnie. Sprawdziłem krancowki przelutowalem pompkę,kostki na słupkach tez sprawdziłem lampkę tez sprawdzilem. Centralny dziala normalnie.Może mial ktoś taki przypadek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak by było na odwrót podłaczone podswietlenie. samo tak sie stało czy po jakiejs twojej ingerencji?

Edytowane przez Rafal2410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw lampka działał normalnie później raz działał raz nie.Przeczytałem styki w kostkach bo były zasniedziale i w pomoce tez.Oswietlenie nóg i z tyłu działa normalnie.A stało się to samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos wpiołes odwrotnie np w pompce centralnego wiem ze tamte wtyczki mozna odwrotnie wpinac bo sam czarna odwróciłem przestał działac centralny i kierunki cały czas swieciły ale sie wtedy nagłówkowałem masakra a poprostu wtyczke odwrotnie wpiołem . bo z tego co piszesz na odwrót odczytuje otwarcie i zamkniecie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...