Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zerwany gwint w głowicy od świecy żarowej


cichy3510

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może używał z was metalowych tulejek do naprawy zerwanego gwintu w głowicy od świecy takich jak na zdjęciu . ,Nie chodzi mi o Helicoil.

 

Screenshot_2017-02-05-13-09-50-1.png

Edytowane przez cichy3510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że głowica zamontowana na bloku.

co z opiłkami powstałymi w czasie gwintowania/rozwiercania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik który mi powiedział o tych tulejkach twierdzi że on ucina starą świecę w połowie między gwintem a częścią grzewczą świecy i na czas naprawy wkłada ja do otworu od świecy. Po skończonej robocie  wszystko dmucha  kompresorem  i wyciąga ta świece za pomocą magnesu.

A drugi sposób to włożenie np. kawałka ręcznika papierowego i i delikatne upchniecie tak żeby zablokować otwór wewnątrz. Po nawierceniu oddessanie wszystkiego odkurzaczem i znów to samo z nagwintowywanoem.

 

 

Edytowane przez cichy3510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ten ręcznik papierowy namoknie wilgocią lub olejem to się go z otworu pozbędziesz wpychając jedynie do komory spalania:decayed:

2 godziny temu, cichy3510 napisał:

Po skończonej robocie  wszystko dmucha  kompresorem  i wyciąga ta świece za pomocą magnesu.

i rozdmuch*je opiłki na pokrytą olejem głowicę? :facepalm: jak zamierza je usunąć np. z przestrzeni wewn. sprężyn zaworowych?  :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu szukam sposobu naprawy tego problemu bez zdejmowania głowicy,  bo w UK nie znam godnego polecenia warsztatu gdzie mógłbym dać głowicę do naprawy , a wysyłka jej do Polski jest ostatecznością.

A jest według was jak inna opcja naprawy bez zdejmowania głowicy?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, cichy3510 napisał:

Mechanik który mi powiedział o tych tulejkach twierdzi że on ucina starą świecę w połowie między gwintem a częścią grzewczą świecy i na czas naprawy wkłada ja do otworu od świecy. Po skończonej robocie  wszystko dmucha  kompresorem  i wyciąga ta świece za pomocą magnesu.

.

 

 

Ten sposób niewydaje mi sie zły jeżeli tylko dobrze osadzi tą uciętą świece a potem odessie dokładnie opiłki to ma to prawo sie udac,

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...