Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy kabel się nie nadaje ? Pomocy


fixu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuje waszej pomocy a za razem opini na ten temat. Chodzi o to że nie mogę zrobić kodowania żadnego w vagu ani w vcds a jeden i drugi posiada wersje full.  Gdy próbuje wejść w jakąś gr np 17 i klikając koduj wyskakuje takie coś jak na zdj. A powinno wyskoczyć co innego kodowanie i zmianę bajtów i bitów. Nie wiel dlaczego u mnie wyskakuje cały czas zdj 1 i gdy zapisze i dam dalej nic się nie zmienia. Pole nie wyskakuje tak jak na filmikach chociażby.  Może być to wina kabla ?  posiadam kabel vag-com kkl 409.1 ?

 

20170205-160557.jpg20170205-160552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi co ty w ogóle masz zamiar zakodować/zrobić ? ? ? Zmiana bajtów i bitów to w długim kodowaniu (long coding) - którego B6 nie obsługuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  

To co Kamil napisał to prawda,  długie kodowanie to nie w tym modelu.  Ale owszem tym też kodować możesz (włączać/wyłączać) funkcje sterownika. 

W polu kodowanie sterownika wpisujesz sumę funkcji jakie chcesz mieć aktywne.  

Szczegółowy opis co i jak masz tu (dotyczy modułu komfortu) :

Jeżeli Twój moduł jakiejś funkcji nie obsługuje to sterownik nie przyjmie kodowania. 

Obowiązkowo przed zabawą zapiaz sobie aktualną wartość aby móc do niej ewentualnie wrócić.  

W moim VCDSie jak najadę myszką na pole kodowanie sterownika wyświetla się okienko podpowiedzi jaką liczbę dodać do aktualnego kodowania aby funkcję włączyć lub jaką odjąć aby wyłączyć.  

 

Pozdrawiam, 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lewiatan1989 napisał:

W moim VCDSie jak najadę myszką na pole kodowanie sterownika wyświetla się okienko podpowiedzi jaką liczbę dodać do aktualnego kodowania aby funkcję włączyć lub jaką odjąć aby wyłączyć.

Otóż to... VCDS Lite wspiera podpowiedzi - VAG-COM niestety nie... i jeśli mamy odpowiedni label do sterownika to ładnie podpowiada co zsumować by otrzymać odpowiedni kod. Także najpierw zainstalować VCDS Lite 1.2 (full) i zobaczyć co tam sterownik obsługuje... kabel wygląda, że jest w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie !! teraz już wiem co z czym sieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...