Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Cichy sygnał czujnika cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

od niedawna posiadam A4 B7 AVANT z 2005 roku który ma wbudowany oryginalny czujnik cofania w tylnym zderzaku. Wszystko jest w porządku - sygnalizuje odpowiednio dystans od znajdujących się z tyłu przedmiotów, jednak sygnał jaki wydaje podczas cofania jest bardzo cichy. W związku z powyższym mam pytanie: czy istnieje jakaś możliwość aby sygnał ten wyregulować tak aby był bardziej doniosły (volume up), czy jest jego jakaś regulacja?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady

Opublikowano

pomimo ze mam nowszy model Audi to pewnie jest bardzo podobnie, poprostu musisz sie pobawic w opcjach tam jest regulacja glosnosci gdzies do tylnich czujnikow ( car albo setup)... 5 min albo i mniej powinienes znalesc... mam nadzieje ze ciutke pomoglem

Opublikowano
  • Autor

Niestety w dalszym ciągu nie udało mi się zlokalizować regulacji głośności czujnika cofania. Dodam że w aucie mam wbudowana nawigacje RNS-E ale tam też nic takiego nie znalazłem.

POMOCY :confused4:

Opublikowano

Regulacje zrobisz tylko vagiem :)

Opublikowano

Tylko i wyłącznie VAG kolego. Nie ma regulacji głośności dla parktronika w RNS-e ani nigdzie indziej na konsoli.

Pozdro

Opublikowano

U mnie jest raz Ok a czasami zbyt cicho, sam nie wiem dlaczego, jak cofam to uważam i zerkam w lusterko.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję Panowie za porady. W najbliższych dniach będę testować VAG-a. Po testach umieszczę posta z wynikiem moich osiągnięc w tej dziedzinie, ewentualnie bede pytać dalej :gwizdanie:

Opublikowano

vagiem mozna zmienic i glosnosc tego pikania i jego ton na inny :good:

Opublikowano

Dopóki tego nie wyregulujesz proponuje wyłączać radyjko :kox:

Opublikowano

Regulacje zrobisz tylko vagiem :)

Dokładnie, ustawianie poziomu natężenia dźwięku ustawiasz w 76 - Park Assist, Adaptacja, Kanał 001.

Dziękuję Panowie za porady. W najbliższych dniach będę testować VAG-a. Po testach umieszczę posta z wynikiem moich osiągnięc w tej dziedzinie, ewentualnie bede pytać dalej :gwizdanie:

Oby to był HEX-CAN :wink4:

Opublikowano

u mnie też jest cicho trochę więc wyłączam muzykę .... a da się odległość ustawić Vagiem?...

Opublikowano

u mnie też jest cicho trochę więc wyłączam muzykę .... a da się odległość ustawić Vagiem?...

u mnie sie chyba nie da.Szperalem ile sie dalo ale nie widzialem takiej opcji.Jedynie jak testujesz to pokazuje odleglosci w cm kazdego czujnika od przeszkody

Opublikowano

a da się odległość ustawić Vagiem?...

Też szukałem, ale nie znalazłem.

Opublikowano

u mnie też jest cicho trochę więc wyłączam muzykę .... a da się odległość ustawić Vagiem?...

u mnie sie chyba nie da.Szperalem ile sie dalo ale nie widzialem takiej opcji.Jedynie jak testujesz to pokazuje odleglosci w cm kazdego czujnika od przeszkody

na spocie poproszę Musashiego może coś obluka :mysli:

Opublikowano

vagiem mozna zmienic i glosnosc tego pikania i jego ton na inny :good:

Głośność jak rozumiem tutaj: 76 - Park Assist, Adaptacja, Kanał 001.

A ton pikania?

Opublikowano

na spocie poproszę Musashiego może coś obluka :mysli:

Raczej nic nie znajdzie - chyba, że jakby wpisał login (o ile jest tam potrzebny, bo nie pamiętam) to wtedy będą widoczne inne kanały adaptacji.

Przy czujnikach parkowania do zmiany są tylko takie rzeczy:

001 Rear Buzzer Volume

002 Rear Buzzer Frequency

003 Front Buzzer Volume

004 Front Buzzer Frequency

005 Confirmation Sound

006 Factory Defaults

A ton pikania?

Częstotliwość dźwięku ustawia się w kanale 002.

Opublikowano

Raczej nic nie znajdzie - chyba, że jakby wpisał login (o ile jest tam potrzebny, bo nie pamiętam) to wtedy będą widoczne inne kanały adaptacji.

Przy czujnikach parkowania do zmiany są tylko takie rzeczy:

001 Rear Buzzer Volume

002 Rear Buzzer Frequency

003 Front Buzzer Volume

004 Front Buzzer Frequency

005 Confirmation Sound

006 Factory Defaults

Dodam jeszcze to:

Rear Buzzer Volume

[select]

[76 - Parking Aid]

[Adaptation - 10]

Channel 001

[Read]

Adaptation of the rear warning buzzer volume.

Range: 2...6

[Test]

[save]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Rear Buzzer Frequency

[select]

[76 - Parking Aid]

[Adaptation - 10]

Channel 002

[Read]

Adaptation of the rear warning buzzer frequency.

Range: 0...4

[Test]

[save]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Retrieved from "http://wiki.ross-tech.com/index.php/Audi_A2_%288Z%29_Parking_Aid"

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Po uporaniu się z doborem odpowiedniej wersji VAG-COM (ver. 311-2) oraz nieustannym braku czasu w końcu udało się skutecznie wyregulować poziom głośności czujnika cofania. Regulacje jednak zakończyłem na poziomie 8 - kolega AndyN zaznaczył tak jak by był zakres regulacji od 0 do 6.

Nie mniej jednak dziękuje wszystkim w rozwiązaniu problemu. :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.