Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wężyki spryskiwaczy


gigss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie bardzo wiedziałem gdzie napisać dlatego piszę tutaj

Nie działały mi spryskiwacze przedniej szyby oraz od dłuższego czasu od reflektorów (który muszę wymienić na nowy) i dziś postanowiłem to sprawdzić okazało się że z przedniej szyby zamarzło mi przy samej pompce oraz przewody na szczęście pompka sprawna ale zauważyłem że jeden przewód karbowany jest pęknięty i moje pytanie czy idzie to jakoś połączyć trwale albo czy trzeba cały wymienić na nowy oraz czy trzeba wymienić na taki sam czy można jakiś inny np gumowy dać jak to najlepiej rozwiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łączyłem przewód karbowany izolacją elektryczną firmy 3M. Może być też firma Scotch.  Izolacja musi być dobrej jakości - elastyczna. U mnie trzyma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek70 napisał:

Ja łączyłem przewód karbowany izolacją elektryczną firmy 3M. Może być też firma Scotch.  Izolacja musi być dobrej jakości - elastyczna. U mnie trzyma .

Taki zabieg dobrze jest robić w pomieszczeniu o temperaturze + a izolacja również dobrze by była w tem. +wtedy ta izolacja ładnie się wulkanizuje i trzyma fajnie .Piszę to bo obecnie mamy - temperatury;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zaczynać nowego tematu to pisze tutaj. wymieniłem pompkę do spryskiwaczy reflektorów ale dalej nie działa nie dochodzi mi napięcie jak sprawdzałem i trzymałem manetkę od spryskiwaczy na włączonych światłach to napięcie pokazało mi się na jakies 2 sek i znikało do 0. bezpieczniki sprawdzałem jak są te co w rozpisce były to mam dobre ale czytałem że jest jeszcze przekaźnik i chciałem się dowiedzieć gdzie on się dokładnie znajduje oraz jak go można sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gigss napisał:

Nie będę zaczynać nowego tematu to pisze tutaj. wymieniłem pompkę do spryskiwaczy reflektorów ale dalej nie działa nie dochodzi mi napięcie jak sprawdzałem i trzymałem manetkę od spryskiwaczy na włączonych światłach to napięcie pokazało mi się na jakies 2 sek i znikało do 0. bezpieczniki sprawdzałem jak są te co w rozpisce były to mam dobre ale czytałem że jest jeszcze przekaźnik i chciałem się dowiedzieć gdzie on się dokładnie znajduje oraz jak go można sprawdzić ?

A Czy sprawdzałeś pompkę na krótko ...kabelek-akumulator ....Jest sprawna?A czy czasem nie tak ma działać sryskiwacz ...Impulsowo ? Coś mi się wydaje ze tak....

Przekaźnik masz pod kierownicą taki duży chyba nr.397 czy coś takiego on jest również do wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gigss napisał:

wymieniłem pompkę do spryskiwaczy reflektorów ale dalej nie działa nie dochodzi mi napięcie jak sprawdzałem i trzymałem manetkę od spryskiwaczy na włączonych światłach to napięcie pokazało mi się na jakies 2 sek i znikało do 0. bezpieczniki sprawdzałem jak są te co w rozpisce były to mam dobre ale czytałem że jest jeszcze przekaźnik i chciałem się dowiedzieć gdzie on się dokładnie znajduje oraz jak go można sprawdzić ?

to ma tak działać. 2 sek, spryskiwania, przerwa i ponownie.

uszkodzona pompka lub jej masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompke sprawdzalem i jest sprawna poza tym jest nowa. Czyli jak wyjme przekaznik i nie beda mi dzialac wycieraczki to to bedzie tez ten od spryskiwaczy reflektorow  a jak go moge sprawdzic oraz jak najlepiej ta mase sprawdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...