Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronica


peterson85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak jest w końcu z kodami ukrytymi w klimatronicu. Bo coś jest nie tak wszędzie piszą że kanał 49 odpowiada za temp. silnika a 51 za ciecz chłodzącą. I że na kanale 49 ma 70 stopni a 51 77 stopni. A u mnie na kanale jest 0. No i znalazłem kody a tu pisze że kanał 40 odpowiada za błędy na prędkościomierzu, czyli mam 0 błędów a nie 0 stopni. Nie wiem czy to idzie silnikami, softem w klimatronicu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje , że kanał 51 pokazuje temp silnika. U mnie na 51 w czasie jazdy jest ciągle 90 stopni a na 49 kanale jest do 95 max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest na 51 max 77 stopni a na 49 0 stopni. Tylko tak juz pisałem w rozpisce kodów kanał 49 jest do predkosciomierza chyba że ktoś błędnie to odczytał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nasze stare modele są 49 i 51. Jak Tobie tak pokazuje to masz walnięty czujnik temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak może być. Bo jakiegoś czasu słabo grzeje, nic odpowietrzyłem układ trochę lepiej, ale wczoraj rozszczelniła obudowa tych własnie czujników. wymieniłem to i przekładając czujniki jeden z 4 pinami jest dookoła pęknięty.  No i własnie mi pokazuje 0 stopni, a tak w zasadzie to od czego on jest. I ta temperatura 77 na k 51 czy powinna być wyższa, chyba że termostat daje źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej, u mnie na 51 kanale jest 90 stopni, ten czujnik na 4 piny to jest właśnie czujnik temp, jak masz pęknięty to nie czekaj tylko zmień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik teraz pokazuje wskazania prawidłowe na kanale 51 a na 49 dalej 0 ale zwiazane jest to z tym że moja wersja klimatronika obsługuje tylko 76 pozycji. tak mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem, ważne, że 51 prawidłowo pokazuje, a na zegarach temp się zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie oto chodzie tylko dużo  na necie piszą że kanał 49 pokazuje jakąś tam temp. A u mnie 49 pokazuje  0. A kanał 51 przed wymianą zaraz po odpaleniu było 50 teraz po nowym czujniku np. dziś rano bylo -3 teraz działa prawidłowo. Musze sprawdzić u kogoś ile maja segmentów dane climatroniki. Czy to idzie oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...