Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Szarpanie , opóźniona reakcja na gaz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ponownie :)

Ciąg dalszy problemów z moją AVF.

Przy obrotach poniżej 2tyś Audi stasznie szarpie,dusi się .Dodatkowo doszedł problem z ruszaniem, ciężko ruszyć na pierwszym biegu bo gaśnie,dopiero po zwiększeniu obrotów auto jakoś rusza. Jadąc nią i trzymając ok 2tyś obrotów,po wcisnięciu gazu do dechy brak jakiejkolwiek reakcji na pedał,dopiero obroty wchodzą po ok 1-2sek i auto przyśpiesza jak należy.

Wymieniłem już filtry,oleje, pompa vacum dostała nowe uszczelki,turbo zostało wyczyszczone,węże podciśnienia sprawdzone.

Podpiąłem Vag aby sprawdzić pompki,załączam logi :

Grupa 018: http://vaglog.pl/log-018_26o3PuA.html
Grupa 023: http://vaglog.pl/log-023_81sfcC0.html
Grupa 013: http://vaglog.pl/log-013_ZFP51.html

Gdzie szukać rozwiązania ?

Opublikowano

W logach 004 i 011 ?

Opublikowano
  • Autor
23 minuty temu, kaczorvw napisał:

W logach 004 i 011 ?

Jakie to mają być logi ? statyczne ? :)

 

Bipy mam ujemne,czy to nie problem z zasilaniem paliwa dlatego też tak się może dziać ?

Edytowane przez gulo10

Opublikowano

egr zaślep i napisz czy coś się zmieniło, o ile nie masz już zaślepionego. Koszty takiego zabiegu są praktycznie zerowe (tylko kawałek blaszki) o ile zrobisz to sam, a zawsze lepiej mieć zaślepiony. Dodatkowo można sprawdzić i o ile jest to konieczne wyczyścić egr i kolektor ssący.

Według twojego opisu miałem identycznie problemy. Powodem był egr.  

Edytowane przez majeczek91

Opublikowano

w czasie wykonywania logów, silnik pracował na biegu jałowym czy dodawałeś gazu?

zrób na początek logi statyczne 003,004, 011, oraz BS 003, BS011.

Opublikowano
  • Autor

Wg tego schematu :

grupa 013 – bieg jałowy i robię logi statyczne.
grupa 018 – bieg jałowy + dodawanie gazu a następnie puszczanie gazu
grupa 023 – gazuję do 3000rpm (na biegu jałowym) i robię log statyczny.

Opublikowano

A co to za schemat? skąd się wział? :eusathink:

Gazujesz na biegu jałowym do 3000 rpm i robisz log statyczny? :facepalm:

Trzeba napić się piwka na trzeźwo się nie da tego ogarnąć. :decayed:

Opublikowano

kolego gulo10 w wolnym czasie zrób regulację przepustnicy może to coś pomoże a na pewno nie zaszkodzi

włączasz zapłon ( nie uruchamiasz silnika ), pedał gazu na maksa trzymasz chwile wyłączasz zapłon ( nie wyciągasz kluczyka ze stacyjki ) teraz powoli puszczasz pedał gazu czekasz jakieś 2 min. ( nie pamiętam dokładnie ile ale na pewno nie więcej ) wyciągasz kluczyk . Może pomoże.

Opublikowano
2 godziny temu, B_udyn napisał:

kolego gulo10 w wolnym czasie zrób regulację przepustnicy może to coś pomoże a na pewno nie zaszkodzi

włączasz zapłon ( nie uruchamiasz silnika ), pedał gazu na maksa trzymasz chwile wyłączasz zapłon ( nie wyciągasz kluczyka ze stacyjki ) teraz powoli puszczasz pedał gazu czekasz jakieś 2 min. ( nie pamiętam dokładnie ile ale na pewno nie więcej ) wyciągasz kluczyk . Może pomoże.

Co dziennie można się dowiedzieć czegoś nowego :facepalm:

Gdzie AVF ma przepustnicę ?

Opublikowano

niektórzy, niewłaściwie określają w ten sposób klapę gaszącą. nawet w literaturze fachowej, można spotkać takie tłumaczenie.

Ale, w jednostkach 2.0 tdi 16V, ta sama klapa, spełnia rolę, przepustnicy dławiącej dolot w czasie pracy silnika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.